Ferie – czas aktywnego wypoczynku.

Czas ferii zimowych to okres długo wyczekiwany nie tylko przez uczniów, ale również przez rodziców i każdego, kto choć trochę tęskni za aktywnym wypoczynkiem.

Te dwa tygodnie można spędzić różnie: niektórzy przyrastają do komputera, inni nawiązują przyjaźń z poduszką i zapadają jak niedźwiedzie w sen zimowy. Jednak ci bardziej roztropni potrafią aktywnie korzystać z cennego czasu.

W naszej parafii każdy kto chciał, mógł w tym czasie znaleźć dla siebie, to co lubi. Nasza schola parafialna wspaniale bawiła się przy dobrej muzyce, a ministranci wzięli udział w rozgrywkach piłki nożnej. Można było również spróbować swoich sił w czasie kuligu. Wspaniałą atrakcją było pieczenie kiełbasy przy ognisku.

Myśląc o ciele, nie zapomnieliśmy też, o stronie duchowej. W pierwszy czwartek miesiąca scholanki oraz ministranci i ich rodzice, uczestniczyli i sami brali czynny udział       w liturgii eucharystycznej. Po mszy odbyło się wspólne spotkanie w salce na plebanii.

Kilku naszych ministrantów udało się w dalszą wyprawę na „Rekolekcje u Ojca”.  Były to dni skupienia spędzone w Miejscu Piastowym (10.02-13.02), gdzie oprócz modlitwy, ciekawych konferencji można było spróbować swoich umiejętności na ściance wspinaczkowej a także zdobyć certyfikat ukończenia kursu lataniem dronem. Ponadto nasi ministranci podczas pobytu w Miejscu Piastowym zwiedzili piękne podkarpackie okolice.

Czas wypoczynku dobiegł końca, pozostaje więc życzyć sobie samemu i wszystkim  sił do codziennej pracy i radości z tego, co przynosi każdy dzień.

Ks. Andrei Karol

Poprawiony (niedziela, 15 lutego 2015 16:42)