W tygodniu20130

Wycieczka do Ustronia

W sobotę, 04.10.2014r. we wspomnienie liturgiczne, św. Franciszka, który w powszechnej świadomości jest kojarzony jako przyjaciel i patron całego zwierzęcego świata (znamy jego kazanie do ptaków czy epizod z wilkiem w Gubbio.) ministranci i scholka wraz z ks. Andrzejem pojechali do Ustronia.

Uczestnicy wycieczki zebrali się o godzinie 8.00 w kościele parafialnym na krótkiej modlitwie,  po której wyruszyli w trasę do  Ustronia, aby zwiedzić Leśny Park Niespodzianek - przepiękny, jedyny w swoim rodzaju park, z dziką przyrodą i mieszkającymi tam zwierzętami, które można samodzielnie karmić. W zagrodach zwiedzający podziwiali żubry, jelenie, sarny, dziki, żbiki, muflony, daniele i inne zwierzęta.  Jednak największą atrakcją pobytu w parku była sokolarnia i sowiczarnia, gdzie w wyznaczonych porach sokolnicy prezentowali ptaki drapieżne  i sowy podczas ich lotów.

Potem uczestnicy wyjazdu wraz z opiekunem – ks. Andrzejem udali się do części rekreacyjnej, gdzie przeszli aleją bajkową, przy której stały ruchome ekspozycje ze znanych bajek oraz odwiedzili wspaniały plac zabaw.

Po zakończeniu zwiedzania parku i zaliczeniu wszystkich możliwych atrakcji, wycieczkowicze wyruszyli w drogę powrotną. Oczywiście nie mogło zabraknąć McDonalda, w którym  zatrzymali się na posiłek. Był to czas odpoczynku i integracji. Do Pewli Małej wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i szczęśliwi. Wypada mieć nadzieję, że po takim wyjeździe przez cały rok scholce będzie się lepiej śpiewało, a ministranci z większym zapałem będą służyć przy ołtarzu.

Poprawiony (niedziela, 02 listopada 2014 21:24)