Po trzynastu dniach w drodze XXX Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Młodzieży dotarła do Miejsca Piastowego. Uczestniczyło w niej ponad 150 osób w tym także młodzież z naszej parafii (Jakub Mieszczak, Kinga Stokłosa) wraz z ks. A. K. Po krótkiej modlitwie w kościele na ,,Górce” pielgrzymi udali się  do Domu Zakonnego Sióstr Michalitek, gdzie w kaplicy miało miejsce nabożeństwo Słowa Bożego, któremu przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Ojciec Duchowny ks. Wojciech Szymański. Następnie pielgrzymi udali się do sarkofagu Służebnicy Bożej Matki Anny Kaworek i modlili się o jej rychłą beatyfikację.

O godzinie 11.00 w Sanktuarium „na Górce" miała miejsce dziękczynna niedzielna Msza święta. Przewodniczył jej ks. Jan Seremak. Na zakończenie odbyła się adoracja krzyża pielgrzymkowego i  błogosławieństwo na rozesłanie. W ten sposób XXX Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Młodzieży o Trzeźwość Narodu przeszła do historii.

Poprawiony (niedziela, 07 września 2014 19:29)