W miesiącu119879

SANTO SUBITO

Dziękczynienie Gminy Świnna za kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII

w kaplicy pod Kiełbasowem

Santo Subito – widowisko muzyczne obrazujące drogę do świętości  Jana Pawła II w wykonaniu artystów Teatru Prowincja z Mikołowa.

Widowisko które za pomocą jedenastu utworów obrazuje drogę do świętości Sługi Bożego Jana Pawła II. Największym atutem dzieła jest to, że posługując się językiem współczesnej muzyki budzi wśród słuchających wielkie, niekłamane poruszenie. Epickie, wzruszające kompozycje, znakomite aranżacje i świetne wykonanie wokalne sprawiają, że Santo Subito na długo pozostaje w pamięci. W klimat każdego z utworów wprowadzają poetyckie introdukcje, które nie tylko nakreślają tematykę spektaklu ale i w połączeniu z muzyką tworzą niezwykły melanż dźwięków i emocji. Narracje spektaklu prowadzą trzy anioły Rafał, Michalina oraz Gabriela, które towarzyszyły Karolowi Wojtyle od narodzin po kres jego ziemskiej wędrówki. Pojawiają się cytaty i wspomnienia najważniejszych stacji życia Jana Pawła II.

Uroczysta Msza św. dziękczynna za kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII . Przewodniczy ks. dr Jan Seremak – Rektor Sanktuarium  Św. Michała Archanioła w Miejscu Piastowym i autor publikacji o Janie Pawle II. Oprawa muzyczna: Pan Organista Piotr Siwek,góralski Zespół Hajduki oraz Orkiestra dęta.

Msza w symbolicznym miejscu

1 maja 1978 roku kardynał Karol Wojtyła przebywał na Żywiecczyźnie - modlił się w kaplicy leśnej w Kiełbasowie.

Obok Kaplicy jest posadzony dąb z żołędzi poświęconych przez Jana Pawła II i przywiezionych przez leśników z pielgrzymki do Watykanu.

1 maja 2011r. w kaplicy leśnej Kiełbasów odbyła się Msza Święta dziękczynna. Wierni z gminy Świnna oraz wszyscy zaproszeni goście  dziękowali Bogu za ogłoszenie Jana Pawła II błogosławionym.

Poprawiony (niedziela, 04 maja 2014 09:55)