30.05 – 1.06.2013r.

W piątek 31 maja br. liczna grupa parafian i gości z ks. A. Wątrobą udała się na dwudniową pielgrzymkę do Sanktuariów na terenie Ziemi Świętorzyskiej.  Najpierw pielgrzymi pojechali do Miechowa, gdzie w Bazylice Bożego Grobu uczestniczyli we Mszy św. odprawianej przez ks. Wątrobę. Po Mszy cała grupa zapoznała się z historią Sanktuarium. Potem pielgrzymi pojechali na Święty Krzyż do  najstarszego sanktuarium na ziemiach polskich, w którym od 1000 lat są przechowywane i czczone Relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Następnie grupa udała się do nowej Słupi. Tam spotkała się z ks. S. Bożętką – michalitą, który opowiedział o historii miejscowego kościoła i umożliwił ucałowanie relikwii bł. Jana Pawła II. Pierwszy dzień pielgrzymki zakończył się w Kałkowie Godowie, gdzie w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Pani Świętokrzyskiej odśpiewano Apel Jasnogórski. W sobotę, po śniadaniu pielgrzymi uczestniczyli we Mszy św.  a następnie obejrzeli Panoramę Męki Chrystusa oraz Panoramę Świętokrzyską. Potem grupa udała się do Wał Rudy, gdzie zwiedziła muzeum Karoliny Kózkówny mieszczące się w jej domu rodzinnym.  W Zabawie, w Sanktuarium Błogosławionej Karoliny Kózkówny pielgrzymi odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia i odśpiewali litanię do Serce Pana Jezusa.  Także tutaj pielgrzymi zapoznali się z historią miejsca  życiorysem bł Karoliny. W drodze powrotnej grupa zatrzymała się w Limanowej, gdzie uczestniczyła w nabożeństwie fatimskim. Do Pewli Małej pielgrzymi wrócili około północy.

Poprawiony (niedziela, 14 lipca 2013 08:29)