W tygodniu20731

KONKURS JONASZ

Z udziałem biskupa Tadeusza Rakoczego oraz zwierzchnika diecezji cieszyńskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego biskupa Pawła Anweilera odbyło się 4 czerwca w Bielsku-Białej uroczyste podsumowanie 16. Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Jonasz”. Tegoroczna edycja tego jedynego tego rodzaju przedsięwzięcia w Polsce poświęcona była znajomości Dziejów Apostolskich.

W Bielskim Centrum Kultury laureatom konkursu rozdano statuetki proroka Jonasza, nagrody książkowe i dyplomy. Na scenie zaprezentowali się uczestnicy konkursów towarzyszących, wśród których byli wykonawcy piosenek oraz ewangelizacyjnych scen parateatralnych czy pantomimy.

W konkursie na wszystkich jego etapach uczestniczyło kilka tysięcy dzieci z terenów diecezji bielsko-żywieckiej Kościoła rzymskokatolickiego oraz diecezji cieszyńskiej i katowickiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego oraz ze Śląskiego Kościoła Ewangelickiego Wyznania Augsburskiego na Zaolziu. W zmaganiach konkursowych brali udział także przedstawiciele innych denominacji protestanckich.

Uczestnikami zmagań konkursowych byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych ponadgimnazjalnych oraz szkół specjalnych.

Nasz parafianin ministrant Jacek Jurasz uczeń 4 klasy Szkoły Podstawowej w Pewli Małej zdobył 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej (przeszedł eliminacje szkolne, w rejonie zdobył 1 miejsce i w finale 2 miejsce)

Ordynariusz bielsko-żywiecki gratulował laureatom i życzył, by Słowo Boże było światłem opromieniającym ich życie, rozwój i wzrastanie w dojrzałości ludzkiej. „Niech waszym mottem stanie się pieśń psalmisty: kiedy Bóg mówi nie gardź Jego słowem” – apelował bp Rakoczy i zachęcał młodych ludzi, by byli propagatorami Ewangelii w swoich środowiskach.

Gratulujemy Jackowi, jego rodzicom i babci która pomagała mu w przygotowaniach do konkursu oraz ks. katechecie Andrzejowi Karolowi. Życzymy dalszych sukcesów.

Poprawiony (niedziela, 14 lipca 2013 08:32)