Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 
Licznik odwiedzin
Dzisiaj3578
Wczoraj2750
W tygodniu19947
W miesiącu94735
Wszystkie2840229

Pielgrzymka parafialna

Świdnica-Wałbrzych-Krzeszów-Wambierzyce-Bardo Śl. (15 – 16 czerwiec 2024 r.)

Pielgrzymka na Dolny Śląsk

W sobotni poranek grupa pielgrzymów z naszej parafii i okolic wraz z opiekunem duchowym ks. Przemysławem Piątkiem wyruszyła w stronę zachodniej granicy naszej Ojczyzny na Dolny Śląsk. Pierwszym punktem programu był Kościół Pokoju i katedra w Świdnicy. Następnie pielgrzymi udali się do zabytkowego zamku, zlokalizowanego w dzielnicy Książ na Pogórzu Wałbrzyskim. Ostatnim punktem programu pierwszego dnia pielgrzymowania był Krzeszów, gdzie znajduje się przepiękna europejska perła baroku – bazylika Kolegiacka Wniebowzięcia NMP. W niedzielny poranek po mszy św. śniadaniu i zwiedzeniu pocysterskiego opactwa uczestnicy pielgrzymki udali się w kolejne miejsce jakim było ukryte w masywie Gór Stołowych sanktuarium w Wambierzycach. Ostatnim punktem programu dwudniowego wyjazdu było Bardo Śląskie z Metropolitalnym Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej.

Trud pielgrzymowania łączy się nie tylko z religijnością, ale również z podziwianiem piękna architektonicznego. Z pewnością nie brakowało tego podczas pielgrzymowania po zachodniej Polsce.

 

 

.

Poprawiony (niedziela, 30 czerwca 2024 13:06)