Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 101 gości 
Licznik odwiedzin
Dzisiaj3300
Wczoraj7014
W tygodniu29037
W miesiącu118931
Wszystkie2515773

Apostolat "Złota Róża"


Witajcie KOCHANE  „RÓŻYCZKI ciałem uwięzione w domach, ale sercem spragnione  Boga niczym ziemia pragnąca kropli wody.

Czas wiosny, czas rodzenia się życia, ciepła, miłości, wdzięczności i nadziei.

TO  SZCZEGÓLNY  CZAS.

Czas fizycznego spotkania rodziny we własnym domu, a nie wirtualnego spotkania przez telefon.

Jest to czas przebudzenia się, refleksji, zbliżenia w relacji miłości i służbie, czas kiedy naprawdę jedynym ratunkiem jest Bóg.

To czas zgłębienia Jego mowy przez czytanie Pisma Świętego i wspólnej modlitwy.

Czas, kiedy pobyt w kościele jest reglamentowany, ale pierwszym kościołem rodziny jest własny dom.

Ziarno nabiera mocy będąc w ukryciu, dopiero potem kiełkuje i ukazuje swoje piękno i moc.

Pan pragnie uzdrowienia naszych rodzin obcując w tym najbliższym gronie, by jak kwiaty i ptaki na wiosnę zaśpiewać Bogu hymn chwały.

Kochane i miłe „RÓŻYCZKI”, nie jesteśmy osamotnieni. Maryja jest z nami. Możemy codziennie (jak to było7/8 marca) stanąć przed Obliczem naszej Pani i Królowej na Jasnej Górze, uczestnicząc we Mszy św. o godz. 13.30 w telewizji „TRWAM”. Maryja była, jest i będzie z nami, a my z Nią.

Maryja widzi nasze serca otwarte na modlitwę za kapłanów nowenną pompejańską  i  wyprosi  nam, i rodzinom potrzebne łaski.

TRWAJMY w MIŁOŚCI i JEDNOŚCI w NIEPOKALANYM SERCU MARYI.

Jeśli jest wolą Bożą i czujemy taką potrzebę to możemy w dniach 3 -10 kwietnia ( od piątku do Wielkiego Piątku) zorganizować jerycho różańcowe i zachęcić osoby do postu o chlebie i wodzie w tych dniach, ufając, że modlitwą i postem można zatrzymać nawet wojnę.

Nie bójmy się postów, to najlepsza recepta na zdrowie za darmo i łaska czynu miłosierdzia dla potrzebujących.

Kochane i umiłowane „Różyczki” w Sercu naszej Mamy Maryi, wiemy, że w prawdziwej  miłości  nie ma lęku. Nic nam nie grozi jeżeli  jesteśmy w stanie łaski uświęcającej.

PAN  BLISKO  JEST, otrzyjmy łzy i uwielbiajmy GO.

Ziemia – dzierżawą, a NIEBO – wiecznością.

DUCHU  MIŁOŚCI  WYLEWAJ  SIĘ  NA  NAS.

 


APOSTOLAT "ZŁOTA RÓŻA", czyli apostolat modlitwy i postu za kapłanów, w wymiarze ogólnopolskim, powstał w 2007 roku; jego koordynatorem jest Teresa Kruszewska, a opiekunem duchowym ks. Marian Matusik. Apostolat Złota Róża zrodził się w Medjugorie. Jest odpowiedzią na orędzie Królowej Pokoju z 2 stycznia 2007 r. kiedy to Maryja w czasie comiesięcznego spotkania z Miryjaną poprosiła o modlitwę i post za kapłanów.  Podstawową jednostką tego ruchu jest grupa 21-osobowa. Początek modlitwy wspólnotowej zaczyna się Mszą św. w pierwszy czwartek miesiąca. Następnie, każda z osób w wybranym przez siebie dniu (wypadającym, co trzy tygodnie) ustalonym z animatorem, rozważa jedną, wyznaczoną na stałe dla całej wspólnoty, tajemnicę RÓŻAŃCA i KORONKĘ do MIŁOSIERDZIA BOŻEGO oraz modlitwę św. Faustyny:

"O Jezu mój, proszę Cię za Kościół cały, udziel mu miłości i światła Ducha Swego, daj moc słowom kapłańskim, aby serca zatwardziałe kruszyły się i wróciły do Ciebie Panie. Panie daj nam świętych kapłanów, Ty Sam ich utrzymuj w świętości”.

Modlimy się w domu (mile widziana modlitwa rodzinna). W tymże dniu każda z osób, ofiarowuje w niżej podanych intencjach dowolny post (wyrzeka się czegoś z pokarmów, zbytecznych rozmów, filmów itp.). Także w tych intencjach można ofiarować udział we Mszy św., adorację Najświętszego Sakramentu, pracę, cierpienie, akty strzeliste (wg uznania).
Ogólnopolskie spotkania „Złotych Róż” odbywają się dwa razy w roku na wiosnę i w jesieni. Pierwszym miejscem spotkania jest Częstochowa - Jasna Góra. Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski, gdzie 6 marca 2010 roku, w pierwszą sobotę miesiąca, Apostolat „Złota Róża” uroczyście został oddany Matce Bożej i od tej pory rozpoczęły się coroczne wiosenne czuwania modlitewne w każdą pierwszą sobotę marca. Drugim miejscem spotkania są Obory k. Torunia w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, gdzie począwszy od 9 października 2010 roku rozpoczęły się coroczne jesienne czuwania modlitewne w każdą drugą sobotę października. Obydwa Sanktuaria usytuowane są na wzgórzach i złączone ze sobą duchowo w szczególny sposób przez osoby bł. Jana Pawła II i sł. b. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Papież w dniu 3 maja 1982 roku, w uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, udzielił pielgrzymom przybywającym do Obór swojego błogosławieństwa, a Prymas w dniu 18 lipca 1976 roku nałożył papieskie korony Piecie w Oborach.

INTENCJE DNIA MODLITWY I POSTU ZA KAPŁANÓW:
- dziękujemy Bogu za Sakrament Kapłaństwa,
- prosimy o światło Ducha Świętego i łaskę świętości kapłanów, by byli wierni Bogu, swojemu powołaniu i mówili jednym głosem Chrystusowym,
- prosimy Ducha Świętego, by wzniecił światło nowych, świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych,
- prosimy o opiekę Maryi nad kapłanami i nad osobami konsekrowanymi, włącznie z chwiejącymi się w wierze i powołaniu,
- prosimy o wieczny pokój dla zmarłych kapłanów,
- prosimy o wszystkie potrzebne łaski dla papieża Franciszka,
- modlimy się o rychłą beatyfikację sług Bożych kapłańskich i zakonnych, zwłaszcza kardynała Stefana Wyszyńskiego i Augusta Hlonda, oraz o kanonizację ks. Jerzego Popiełuszki, ks. Bronisława Markiewicza i ks. Michała Sopoćki.

DUCHOWE OWOCE I KORZYŚCI z uczestnictwa w apostolacie:
1. Okazujemy miłość Panu Jezusowi: odpowiadając na Jego wezwanie: ”Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Mt 9,38) i odwdzięczając Mu się za dar Kapłaństwa i Eucharystii.
2. Okazujemy się posłuszni Maryi, zatroskanej o swoich umiłowanych synów kapłanów.
3. Jesteśmy w ten sposób jedną „złotą różą” (duchową) w MARYJNYM  OGRODZIE RÓŻ. Naszą „ różą” przyozdabiamy Sanktuarium Nieba i tron naszej Królowej.
4. Ubogacamy Kościół, wypraszając ogrom łask dla kapłanów, alumnów i osób konsekrowanych oraz święte powołania kapłańskie.
5. Dajemy najpiękniejszy prezent naszym ukochanym kapłanom każdego dnia.
6. Pan Jezus powiedział: „Proście, a będzie wam dane” (Mt 7,7) oraz „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). Jesteśmy więc pod szczególną opieką Jezusa i Maryi oraz św. Jana Pawła II jako patrona naszego apostolatu.
7. Cieszymy się bliską więzią z Panem Jezusem, w oparciu o Jego słowa: „Gdzie dwaj, albo trzej zebrani w imię Moje, tam jestem pośród nich” (Mt 18,20).

Na terenie Żywieczcyzny Apostolat „Złota Róża” został zawiązany w październiku 2009 roku, przy parafii Najświętszej Maryi Panny w Żywcu. Ks. Piotr Leśniak roztaczał opiekę duchową nad trzema grupami, do których należały 24 osoby z naszej parafii z Pewli Małej.

W 2013 roku nastąpiła reorganizacja Apostolatu, powstały cztery grupy przy parafiach: Żywiec – Sporysz, Wieprz, Pewel Ślemieńska i Pewel Mała. Nasza wspólnota składa się z 21 osób, kontynuujemy modlitwę tajemnicą „Przemienienia na Górze Tabor”.  Animatorką grupy od 2016 roku jest Pani Barbara Jonkisz . W tej chwili, nasza modlitwa ma charakter indywidualny tzn. każda z osób, zgodnie z regułą, podejmuje ją w domu, ale staramy się także o podjęcie wymiaru wspólnotowego tj. poprzez wspólny udział we Mszy św. czy w adoracji Najświętszego Sakramentu. Msze św. Apostolatu Złota Róża, Wspólnoty Przemienienia Pańskiego w pierwszy czwartek miesiąca: 06.07.2017,  03.08.2017,  07.09.2017

KONTAKT:
Barbara Jonkisz (tel. 609 380 862)

Sławomir Pronobis, zastępca(tel. 516 325 279), e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Teresa Kruszewska (tel. 602 425 804)

www.apostolat-zlota-roza.pl


Jak założyć nową grupę?
Aby założyć nową grupę modlitewną Apostolatu ” ZŁOTA RÓŻA” należy:
– zapoznać się z otrzymanymi tekstami,
– odprawić nowennę 9- dniową, którą ofiarować w intencjach w których modlimy się w Apostolacie /patrz intencje dnia modlitwy/ oraz codziennie przez 9 dni odmówić :
1. modlitwę Św. Faustyny, 2. ulubioną tajemnicę Różańca, 3. dziesiątek Koronki do Miłosierdzia Bożego, 4. codzienne wyrzeczenie się czegoś ulubionego.
NALEŻEĆ MOŻNA tylko do jednej Wspólnoty „Złotej Róży”, choć radą i informacją można służyć wielu wspólnotom.
ZADANIA OSOBY MODLĄCEJ SIĘ W APOSTOLACIE „ZŁOTA RÓŻA”
– Wszystko czynić z miłości do Jezusa i Maryi
– Wsłuchiwać się w głos Maryi i wszelkie zamiary, zadania polecać Maryi– prosić o pomoc
– Żyć w przyjaźni z Duchem Świętym, prosić o światło
– Czynić wszystko z wielką miłością. Swoje zaangażowanie uzależnić od woli Pana – nic nie czynić z własnej woli

- Brać czynny udział w akcjach podejmowanych przez Apostolat.

PODSTAWOWE ZASADY
1. MIŁOŚĆ 2. MIŁOŚĆ 3. MIŁOŚĆ

A światło przyjdzie z nieba
I każdy zrozumie co nam czynić trzeba.
Ażeby być mocą i Bożym pokojem
Należy dla Boga oddać życie swoje.
A On je swą mocą i błogosławieństwem
Napełni od zaraz choć jesteś „ maleństwem”.
Bo wielki jest Jezus , nasz Bóg Wszechmogący
I w Jego ramionach staniesz się gorący.
Wszak On twoim Ojcem i twoją nadzieją
Gdy trwasz z Nim w łączności – złe moce się chwieją.
I nic ci nie grozi, zaufaj bez granic
A poznasz co ważne, nie stracisz GO za „NIC”.
Wybieraj już teraz, czas wielki choć krótki
A zaznasz rozkoszy TAM – TU będąc malutkim.
Twa wielkość jest z Boga i w Bogu ukryta
Odkryje, rozpozna twa dusza gdy święta.
Gdy w Bogu ukryta i z Bogiem złączona
To kocha bez granic, bo w niebo wpleciona.
Już tutaj na ziemi korzenie swe bierze
Z miłości matczynej i rajskie pacierze.
Więc śmiało do boju z miłością na czele
Bo żniwo jest wielkie – możesz zdobyć wiele.

Poprawiony (niedziela, 12 kwietnia 2020 16:59)