Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 
Licznik odwiedzin
Dzisiaj3044
Wczoraj7014
W tygodniu28781
W miesiącu118675
Wszystkie2515517

Mały Brat Opole

DZIĘKCZYNIENIE ZA KANONIZACJĘ W CZĘSTOCHOWIE 18,06,2022 r.

Procesja Bożego Ciała 16 .06 2022r

Relikwie bł. Karola de Foucauld w parafii


Małe siostry Jezusa

http://www.salvetv.pl/multimedia/z-zycia-diecezji-warszawsko-praskiej/4506/relikwie-bl-karola-de-foucauld-w-katedrze-warszawsko-praskiej

Prowadzimy życie kontemplacyjne dzieląc jak wszyscy inni zwyczajne życie codzienne. Jesteśmy obecne na wszystkich kontynentach w 65 krajach świata. Nasza modlitwa jest skoncentrowana na Eucharystii, adoracji Jezusa wydanego na pokarm za życie świata. Małe siostry, mali bracia i inne wspólnoty czerpią z tego samego źródła, doświadczenia życia duchowego Brata Karola de Foucauld, który zmarł 1grudnia 1916 roku w Tamanraset/Algier/ wśród Tuaregów, za których ofiarował swoje życie. Wspólnota małych sióstr założona 8 września 1939 roku przez msJ Magdalenę w Tugurt/Algeria/.Mówiła do nas „widzę małe siostry ze wszystkich stron świata rozsiewające maleńkie iskierki miłości, mimo swych ograniczeń i nędzy". O sobie dodała:"jest we mnie ogień, płonąca pochodnia, trzeba bym ją niosła wszędzie..." MsJ Magdalena była przepełniona płomienną miłością, która przynaglała ją...., by wszystkim napotkanym ludziom szczególnie najuboższym przekazywać czułość Boga. Często wyraża innym z niewzruszoną pewnością "BÓG JEST MIŁOŚCIĄ"

Pragniemy, będąc tu w Pewli Małej, żyć duchem świętej Rodziny z Nazaretu, podobnie jak brat Karol widzieć w św. Rodzinie wzór modlitwy kontemplacyjnej i adoracyjnej. Jezus Eucharystyczny jest w centrum naszego życia wspólnotowego, modlitwy i pracy. Przynosimy Jemu wszystkie intencje ludzi, radości i smutki , oraz dziękczynienie za życie, za wiarę i wszelkie dobro otrzymane z Jego rąk. Szukamy też , jak w naszych relacjach z ludźmi widzieć w nich, takimi jakimi są "ukochane dzieci Boga", aby to było drogą spotkania prawdziwego" ludzkiego oblicza Boga" w tym samym Jezusie z Nazaretu.

Zawsze zapraszamy wszystkich na taki czas modlitwy do naszej kaplicy.

„Gdy tylko uwierzyłem, że Bóg istnieje, zrozumiałem, że nie mogę żyć inaczej jak tylko dla Niego” brat Karolhttp://www.male-siostry-jezusa.org/

Poprawiony (niedziela, 19 czerwca 2022 08:44)