Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 108 gości 
Licznik odwiedzin
Dzisiaj3562
Wczoraj2750
W tygodniu19931
W miesiącu94719
Wszystkie2840213
  1. I. Droga Krzyżowa w Brzezince w intencji Narodu - 11 marca 2023

W imieniu Bractwa Trzeźwości serdecznie zapraszam na Drogę krzyżową w intencji trzeźwości Narodu 11 marca o godz. 10.00 na terenie byłego obozu w Brzezince. Po Drodze Krzyżowej Msza św. w kościele św. Maksymilian w Oświęcimiu

ks. Piotr Leśniak, Diecezjalny Duszpasterz Trzeźwości.

Plakat Brzezinka - Trzeźwość  2023.pdf; Mapa Brzezinka - Trzeźwość  2023.pdf

 

  1. II. Wykłady w Sercu

Zapraszamy na „Wykłady w Sercu”. Ideę wykładów oddaje myśl św. Augustyna, która jest mottem tych spotkań: „Uwierz, abyś zrozumiał - zrozum, abyś uwierzył”. Prelegenci będą się starali ukazać relację pomiędzy wiarą i rozumem. To swoista katecheza dla dorosłych, na którą serdecznie zapraszamy.

W ramach cyklu "Wykłady w Sercu" w marcu czeka nas prawdziwa uczta intelektualna. Już dzisiaj zapraszamy na aż trzy wykłady, które jeszcze lepiej pomogą nam przeżyć tegoroczny Wielki Post!

W środę, 1 marca ks. prof. dr hab. Andrzej Muszala, wybitny teolog i bioetyk przedstawi temat: "Granice ulepszania człowieka. Spojrzenie chrześcijańskie

W czwartek, 9 marca ks. prof. dr hab. Waldemar Chrostowski, jeden z najlepszych polskich biblistów wprowadzi nas w temat: "Wierzę w Kościół Chrystusowy. Biblijne obrazy Kościoła"

W piątek, 24 marca o. Jarosław Krawiec, dominikanin z Kijowa, wikariusz Wikariatu Ukrainy podzieli się z nami doświadczeniem czasu wojny w Ukrainie. Po wykładzie w ramach Drogi Krzyżowej prowadzonej przez o. Jarosława będziemy mieli możliwość modlić się o pokój a potem jeszcze nabyć książkę: "Listy z Kijowa".Serdecznie zapraszamy do wielkopostnej refleksji!!!

Wszystkie wykłady w Auli św. Jana Pawła II w podziemiach kościoła NSPJ w Bielsku-Białej o godz. 19:15!

  1. III. Piesza Pielgrzymka do Łagiewnik 2023

Komunikat w  sprawie XI Pieszej Pielgrzymki Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Sanktuarium  Miłosierdzia  Bożego i  Sanktuarium  Jana  Pawła II w  Krakowie  Łagiewnikach w dniach 30 kwietnia – 3 maja 2023 r.

Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Łagiewnik trwają od  26 lutego do 2 kwietnia 2023 r. w wyznaczonych miejscach naszej diecezji.   Można zapisywać się za pośrednictwem internetu na stronie pielgrzymki: www.faustyna.bielsko.pl

Wierni zapisujący się na pielgrzymkę wypełniają kwestionariusz i wnoszą opłatę na cele organizacji pielgrzymki w wysokości 100 zł.

Można  zapisać się na autobus powrotny.

Szczegóły dotyczące pielgrzymki dostępne są na plakatach i na stronie internetowej www.faustyna.bielsko.pl

Księdzem odpowiedzialnym za organizację pielgrzymki oraz jej  głównym  przewodnikiem jest ks. Marcin Samek tel. 508 591 954.

Zapisy rozpoczynają się 26 lutego do 2 kwietnia 2023 r.

Wierni zapisują się w następujących punktach naszej diecezji:

Żywiec - parafia Narodzenia N.M.P. - Konkatedra