Odpust parafialny

W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, podczas Mszy św. o godz. 18-tej w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie, miało miejsce ponowienie Aktu poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W tym samym dniu został on odnowiony we wszystkich polskich parafiach, także w naszej.  To ważne wydarzenie zbiegło się z odpustem w naszej parafii. Uroczystej sumie o godz. 18.00 przewodniczył neoprezbiter ks. Rafał Chorobik, michalita a kazanie wygłosił ks. Andrzej Kolebuk, proboszcz z Pewli Ślemieńskiej. Koncelebransami byli też ks. prob. K.R. ks. Tadeusz Cader i ks. Krzysztof Kuźnik, Michalici z Rycerki. Po Eucharystii odbyła się procesja wokół kościoła, po której ks. Rafał udzielił zebranym prymicyjnego błogosławieństwa. W tym dniu 3 osoby wstąpiły do HSPJ.

Poprawiony (niedziela, 13 czerwca 2021 11:18)