W tygodniu21999

Zakończenie nabożeństw Roratnich

Przez okres Adwentu w kościele parafialnym o godz. 17.30 odbywały się Roraty. Każdego dnia kościół wypełniał się wiernymi, którzy przy blasku zapalonych lampionów modlili się w skupieniu, dziękując Panu Bogu za przepiękny Dar Matki Bożej. Rozważania prowadzone przez kapłanów dotyczyły Eucharystii. Ponadto skłaniały do głębokiej refleksji nad sobą, swoim życiem, a w konsekwencji do zmiany myślenia i sposobu postępowania. Na zakończenie ostatniego spotkania wszystkie dzieci otrzymały nagrody za wytrwałość i uczestnictwo w roratach.

Również tego dnia na wieczorną mszę św. dotarło po raz pierwszy do naszej parafii Betlejemskie Światło Pokoju. Zostało ono odpalone już po raz 29. od wiecznego ognia płonącego w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem i skautowską sztafetą rozniesione na cały świat. Światełko jest znakiem pokoju i symbolem nadziei na pojednanie między ludźmi i narodami, jakie niesie ze sobą wieść o narodzeniu Zbawiciela Świata. Po Mszy w środę i czwartek każdy mógł zabrać Betlejemski Płomień na stół wigilijny do swojego domu.

Poprawiony (niedziela, 03 stycznia 2021 17:28)