Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości 
Licznik odwiedzin
Dzisiaj3577
Wczoraj2750
W tygodniu19946
W miesiącu94734
Wszystkie2840228

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

16 Niedziela Zwykła  21 lipca 2024 r.

 

 1. W poniedziałek,  22 lipca -  będziemy jak co roku pielgrzymować do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Przyłękowie. O godz. 8.00 przy kaplicy w Kiełbasowie spotykają się ci, którzy chcą iść pieszo. Przewodnik p. Tadeusz Pawlak. O godz. 9.15 u podnóża góry gromadzą się ci którzy pragną wziąć udział w Drodze Krzyżowej, pozostali niech dojadą na godz. 10.30 do Sanktuarium.  Msza św. o godz. 10.30.
 1. W piątek, wspomnienia Świętych Joachima i Anny (26 lipca), przypada czwarty Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Chcemy modlić się i pamiętać i okazać wdzięczności rodzicom, dziadkom, emerytom.
 1. W piątek, 26 lipca - pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasną Górkę . O godz. 8.00 gromadzimy się w kościele parafialnym i o godz. 8.15 wyruszamy pieszo przez Rychwałdek do sanktuarium. Pozostałe osoby, które nie mogą iść pieszo, zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30 - w intencji wszystkich rodzin z naszej parafii a szczególnie pragniemy zawierzyć Maryi dzieci i młodzież - intencja od ołtarzy Bożego Ciała.
 1. W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców,  dziś po Mszach św. sprawowany jest obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych. Otrzymamy  dziś podczas poświęcenia pojazdów okazjonalne pamiątki ze św. Krzysztofem. Ofiary, które złożymy zgodnie ze zwyczajem przeznaczymy  na pomoc w zakupie pojazdów dla Misjonarzy, którą zajmuje się organizacja MIVA POLSKA.

 

 1. Liturgiczne obchody tygodnia:

a)   w poniedziałek, 22 lipca – święto św. Marii Magdaleny

b)    we wtorek, 23 lipca – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy,

c)   w środę, 24 lipca – wspomnienie św. Kingi, dziewicy,

d)   w czwartek, 25 lipca – święto św. Jakuba, apostoła,

e)   w piątek, 26 lipca –  wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców  Najświętszej Maryi Panny,

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

 1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz wszystkim wypoczywającym na wakacjach życzymy Bożego błogosławieństwa.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

15 Niedziela Zwykła - 14 lipca 2024 r.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 21 lipca - po Mszach św. dokonamy obrzędu pobłogosławienia samochodów i innych pojazdów mechanicznych oraz wszystkich kierujących tymi pojazdami z okazji wspomnienia Św. Krzysztofa.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:

a)   w poniedziałek, 15 lipca – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa
i doktora kościoła,

b)   we wtorek, 16 lipca – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel ( Matki Bożej Szkaplerznej),

 1. W piątek, 19 lipca, oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.
 2. W przyszłą niedzielę, taca na cele inwestycyjne w parafii. Schody na Dworzyskach – 140.000 zł. Rozpoczynamy termomodernizację kościoła parafialnego.
 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś w „Gościu Niedzielnym” wyjaśniamy, czym zajmują się jałmużnicy i na czym polega ich posługa.
 4. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz wszystkim wypoczywającym na wakacjach życzymy Bożego błogosławieństwa. Niech Pan Jezus wszystkim błogosławi a Matka Boża ma w swojej opiece.

 

 

 

 

,

Poprawiony (czwartek, 18 lipca 2024 20:05)