29 Niedziela Zwykła, 20 października 2024

1. Rozpoczynamy tydzień misyjny. Przez cały tydzień pragniemy wspierać dzieło misyjne Kościoła naszą modlitwą, zwłaszcza różańcową. Będziemy modlić się w intencji misji i misjonarzy michalickich, którzy pracują w różnych zakątkach świata głosząc Chrystusa.
  2. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na cele inwestycyjne w naszej parafii. Dokończenie termomodernizacji naszego kościoła, układanie granitu na schodach w kościele filialnym na Dworzyskach i malowanie plebanii od zewnątrz. Bóg zapłać Darczyńcom za ofiarę 3000 zł. na schody. Musimy zebrać ok. 100 tys. złotych.
  3. We wtorek, 22 października, wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
  4. Pamiętajmy o grobach naszych bliskich i o porządku na cmentarzu. Wypominki za zmarłych składamy na tacę, w zakrystii lub kancelarii. Prosimy o czytelne i drukowane wypisywanie imion i nazwisk. Zaznaczyć czy są to wypominki listopadowe czy roczne. Za zmarłych podanych w wypominkach zostanie odprawionych 15 Mszy św. w listopadzie i grudniu br.
  5. 5. Zbliża się sezon grzewczy. Prosimy o składanie ofiar na ten cel.
  6. W Uroczystość Wszystkich Świętych, 1 listopada Członkowie Rady Parafialnej wraz z Parafianami będą kwestować na naszym cmentarzu –  na tapicerkę na ławki do kaplicy i na utrzymanie cmentarza. Bóg zapłać za ofiary składane na ten cel.
  7. Członkowie SH NSPJ  w Pewli Małej wraz z Duszpasterzami, zapraszają wszystkich Czcicieli NSP, Członków wszystkich grup parafialnych do drugiego kościoła stacyjnego w Pewli Małej, w piątek,  25 października 2024 r.

P R O G R A M

16.00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Eucharystycznego Oblicza Pana Jezusa w ciszy,

16.30 – Adorację Eucharystycznego Oblicza prowadzi SH NSPJ z Pewli Małej,

17.00 – Nabożeństwo Różańcowe – prowadzi O. Arkadiusz Bąk OFM Conv, ze Wspólnotą Rycerstwa Niepokalanej z Harmęże,

17.30 – Uroczysta Msza św. ku Czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

– przewodniczy Dziekan Dekanatu Jeleśniańskiego,  Ks. Jan Jakubek, -  kazanie wygłosi O. Gabriel Wilczyński OP z Korbielowa,

-  osobiste poświęcenie się NSPJ,

10. W niedzielę, 27.X.2024 r. po Mszy św. o godz. 10.30 - Młodzież Ruchu Czystych Serc z dekanatu milowskiego, animowana przez p. Agnieszkę Bieniek, przybliży nam w spektaklu, Św. Marię Małgorzatę Alacoque i Najświętsze Serce Boże. Zapraszamy wszystkich parafian a przede wszystkim      Młodzież i dzieci.

11. Czytajmy katolicką prasę. W GN. o życiu i nauczaniu bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz znaczeniu jego posługi dla Polski i Kościoła.

12. W Żywcu na Rynku w każdy ostatni piątek miesiąca o godz. 16.30 -  PUBLICZNY RÓŻANIEC O ZATRZYMANIE ABORCJI

,

Poprawiony (niedziela, 20 października 2024 08:40)