Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 
Licznik odwiedzin
Dzisiaj3958
Wczoraj4924
W tygodniu29293
W miesiącu43554
Wszystkie1691674

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I niedziela Adwentu – 3 grudnia 2023 r.

  1. 1. Rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny, który przeżywamy pod hasłem: „Uczestniczę we Wspólnocie Kościoła”.
  2. 2. Adwent – to przeżywanie teraźniejszości. Bóg przychodzi do nas. Jest Ojcem, który nigdy nie przestaje o nas myśleć i w pełni szanując naszą wolność, pragnie nas spotkać i nawiedzić; chce przyjść, zamieszkać wśród nas, pozostać z nami. Przychodzi, bo chce nas wyzwolić od zła i śmierci. Bóg przychodzi aby nas zbawić.
  3. 3. Roraty, czyli Msze święte wotywne o Najświętszej Maryi Pannie, codziennie wieczorem o godz. 17.30. Zapraszamy gorąco do udziału w roratach, aby pod przewodnictwem Matki Bożej podążać ku Jezusowi. Zapraszamy dzieci z lampionami.
  4. Dziś błogosławimy opłatki wigilijne, które jak co roku zostaną przyniesione do Waszych domów. Są one wyrazem więzi i jedności całej parafii. Roznoszenie opłatków: Pan Piotr Siwek, organista, w Peweli Małej i Rychwałdku; Pan Tadeusz Pawlak, kościelny, w Kiełbasowie i na Dworzyskach i Pan Marian Biernat z Panią Marią Figura na Paździorkach. W tym tygodniu rozpoczną roznoszenie opłatków.
  5. Na stoliku za ławkami są do nabycia wigilijne świece, które tworzą Polską wigilię. (10 zł.) rozprowadzane przez Caritas. W każdej rodzinie świeca ta zapłonie podczas wieczerzy wigilijnej.
  6. Liturgiczne obchody tygodnia:

a)    w poniedziałek, 4 grudnia – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Jest to Dzień modlitw za ludzi bezrobotnych.

b)    w środę, 6 grudnia – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, patrona kościoła katedralnego naszej diecezji.

c)    w czwartek, 7 grudnia – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

d)    w piątek, 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Z tej racji nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  1. GODZINA ŁASKI DLA CAŁEGO ŚWIATA – 8 grudnia, 12.00 – 13.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Dzięki  modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia….
  2. W pierwszy czwartek modlimy się za kapłanów, prosimy o nowe, liczne powołania do służby w Chrystusowym kościele. Obecność ministrantów i scholanek obowiązkowa. Zapraszamy też rodziców.
  3. W przyszłą niedzielę,  10 grudnia, ofiarą do puszek wspieramy Kościół na Wschodzie.

10. 15.XII. idziemy do Chorych przed Świętami. Prosimy zgłaszać chorych do których nie chodzimy w pierwsze piątki miesiąca.

11. W sobotę, 9 grudnia, Mikołajki dla scholii dziecięcej i ministrantów w sali parafialnej. Zapraszamy na godz. 18.00.

12. W GN. rozpoczynamy cykl adwentowy pod przewodnictwem św. Franciszka: „Odbuduj mój Kościół”. Jest też nowy dwumiesięcznik popularnonaukowy „HISTORIA KOŚCIOŁA”, poświęcony historyczności Jezusa Chrystusa. Cena 12 zł.

.

Poprawiony (niedziela, 03 grudnia 2023 22:20)