Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 
Licznik odwiedzin
Dzisiaj266
Wczoraj2756
W tygodniu4913
W miesiącu9442
Wszystkie1408668

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Trójcy Przenajświętszej 04.06.2023 r.

  1. 1. W środę, 07 czerwca, rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  2. W czwartek, 08 czerwca -  Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 Pewel Mała, 17.00 i  pod Kiełbasowem o godz. 15.00 – w intencjach od Ołtarza Bożego Ciała. Uczcimy Pana Jezusa przyjmując Go do swojego serca.  Cała parafia gromadzi się w  kościele parafialnym, gdzie o godz. 9.00 będzie Msza Św.  Po Mszy św. wyruszy procesja do czterech Ołtarzy. Zakończenie procesji w filialnym kościele na Dworzyskach.

I  ołtarz przy plebani – przygotowuje Rychwałdek, Borki i Sopki,

II  ołtarz przy Ośrodku Zdrowia – przygotowuje Biadosek,

III  ołtarz przy Pani Marii Rzeszótko, ul. Pod Grapą – przygotowują Paździorki,

IV ołtarz przy kościele na Dworzyskach – przygotowują Dworzyska,

Feretrony zostaną przewiezione samochodem po zakończeniu procesji.

Strażaków proszę o kierowanie ruchem i czuwanie nad bezpieczeństwem       procesji.

Bardzo proszę o przygotowanie Ołtarzy i udekorowanie trasy. Wystawmy w każdym oknie naszych domów obraz NSPJ z misji parafialnych lub symbole eucharystyczne. Symbole są do nabycia na stoliku za ławkami.

Zgromadźmy się licznie by uczcić Jezusa w Eucharystii i wyznać naszą wiarę:          zapraszam wszystkich parafian i gości, służbę liturgiczną ołtarza, dziewczynki do    sypania kwiatków od przedszkola do IV klasy, a chłopców do dzwonków. Zapraszam    wszystkie wspólnoty parafialne do czynnego uczestnictwa. Proszę o podjęcie chorągwi, feretronów i baldachimu. To zaproszenie kieruję również na cały okres           Oktawy Bożego Ciała. Codziennie o 17.30 będzie nabożeństwo czerwcowe, zakończone procesją i Mszą św.  W niedzielę procesja  po sumie.         

  1. 3. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • w poniedziałek, 05 czerwca –  wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika,
  • w środę, 07 czerwca – wspomnienie bł. Michała Tomaszka, kapłana i męczennika,
  • w czwartek, 8 czerwca – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,
  1. Na piątek, 09 czerwca, Biskup Bielsko-Żywiecki udziela dyspensy odnośnie do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  1. Czytajmy prasę katolicką. W GN. polecam rozmowę a abp. Georgiem Gansweinem, osobistym sekretarzem papieża Benedykta XVI.
  2. We wtorek, 06 czerwca – pielgrzymka Dzieci I komunijnych do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Wyjazd o godz. 08.00 z parkingu przy kościele.
  3. W sobotę, 10 czerwca – VI pielgrzymka Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym do Częstochowy w intencji zmarłych najbardziej cierpiących w czyśćcu. Wyjazd o godz. 11.00 z parkingu przy kościele.

.

 

.

 

Poprawiony (niedziela, 04 czerwca 2023 13:12)