Dzisiaj1918

W drugą niedzielę Wielkiego Postu ponad pięćdziesięcioosobowa grupa parafian z ks. Patrykiem na czele pojechała do Wieliczki. Najpierw pielgrzymi udali się do Kopalni Soli, gdzie uczestniczyli w Drodze Krzyżowej i Mszy św. której przewodniczył ks. Patryk, a po Gorzkich Żalach zwiedzili kopalnię. Następnie, już na powierzchni uczestnicy pielgrzymki udali się do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki, gdzie modlili się przed cudownym obrazem Matki Bożej i gdzie poznali postać Sługi Bożego Alojzego Kosiby. Potem pielgrzymi poszli do zabytkowego, drewnianego kościoła pw. Św. Sebastiana, który został wybudowany w XVI w. jako wotum wdzięczności za ocalenie z epidemii cholery. W drodze powrotnej pielgrzymi zatrzymali się jeszcze w Pawlikowicach, aby pomodlić się przy grobie ks. Józefa Ciaćka, byłego proboszcza w Pewli Małej, który spoczywa na tamtejszym cmentarzu. Pielgrzymka była wspaniałą okazją nie tylko do zwiedzenia kopalni, ale także do głębokiego przeżycia Mszy św. w Kaplicy Świętej Kingi oraz do poznania bogactwa architektury sakralnej w mieście Wieliczka.

Poprawiony (środa, 17 czerwca 2020 10:30)