Kochani Parafianie, drodzy Goście, Przyjaciele naszej Parafii!

Modlitwa przed wigilią to czas, w którym modlimy się za siebie nawzajem, za naszych bliskich, również za tych, których już z nami nie ma. Poprzedza ją czytanie fragmentu z ewangelii wg św. Łukasza, w którym słyszymy opowieść o narodzeniu Chrystusa. Na koniec wspólnej modlitwy tradycyjnie dzielimy się opłatkiem.

Na wigilijnym stole warto znaleźć miejsce na Pismo Święte, opłatki oraz świecę, którą zapala się na początku modlitwy. Warto do poszczególnych elementów modlitwy zaangażować członków rodziny.

Bóg w swojej dobroci kolejny raz daje nam łaskę przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Kieruje nasze myśli ku największej Miłości – Jezusowi, który opuścił chwałę Nieba i stał się człowiekiem, by narodzić się w świecie stęsknionym za współczuciem, zrozumieniem i miłosierdziem.

Życzymy, by świętowanie Narodzin Jezusa ożywiało naszą wiarę i pomagało nam wypełniać codzienność duchem Dobra i Miłości. Niech ta niezwykła bliskość Jezusa będzie źródłem mocy, by każde ludzkie serce było otwarte dla bliźniego, zwłaszcza ubogiego, samotnego, potrzebującego pomocy i troski.

Błogosławionych Świąt, pełnych Chrystusowej Miłości oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Wasi duszpasterze

Ks. Kazimierz Radzik, proboszcz

Ks. Patryk Łapa, katecheta

Poprawiony (niedziela, 22 grudnia 2019 12:47)