XVI Ogólnopolskie Michalickie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne

W dniach 25-27 stycznia 2019 roku czwórka dziewczyn z naszej scholi parafialnej: Justyna Kuźnik, Oliwia Juraszek, Martyna Butor, Patrycja Magiera udała się do Stalowej Woli na odbywające się tam XVI Ogólnopolskie Michalickie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne. Prowadzącymi byli Piotr Pałka, Hubert Kowalski a także Paweł Bębenek. W pierwszy dzień w recepcji scholanki otrzymały śpiewniki a także plakietki ze swoim imieniem i nazwiskiem. Wszystkie dziewczyny śpiewały w altach. Organizacja warsztatów była rewelacyjna a atmosfera tam panująca jeszcze lepsza. Od rana na stołach widniały kanapki, ciastka, kawa, herbata a także napoje. Nocowaliśmy w bursie międzyszkolnej, gdzie wszyscy byli dla siebie życzliwi. Nie zabrakło też nocnych rozmów, żartów przy herbatce... Co dzień rano była jutrznia a wieczorem lub w południe msza święta oraz modlitwy wstawiennicza z nałożeniem rąk. W niedzielę odbył się koncert a także uroczysta msza w naszej oprawie pod przewodnictwem ojca generała ks. Dariusza Wilka CSMA. Następnie zrobiliśmy zdjęcie z prowadzącymi i pożegnaliśmy się z poznanymi tam osobami. W drodze do domu powstał nawet roboczy hymn z wyjazdu. Z warsztatów wyciągnęłyśmy wiele cennych uwag i wskazówek. Bardzo dziękujemy panu kierowcy a także księdzu Patrykowi za przywóz, odbiór oraz za opiekę.

Opr. Patrycja Magiera

Fot. Bartłomiej i Michalina Banaczyk

{gallery}aktualnosci/2019/warsztaty{/gallery}

Harmonia w modlitwie i śpiewie