Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 95 gości 
Licznik odwiedzin
Dzisiaj3204
Wczoraj7014
W tygodniu28941
W miesiącu118835
Wszystkie2515677

Bierzmowanie

„Przez sakrament bierzmowania (ochrzczeni) jeszcze ściślej wiążą się z Kościołem, otrzymują szczególną moc Ducha Świętego i w ten sposób jeszcze mocniej zobowiązani są, jako prawdziwi świadkowie Chrystusa, do szerzenia wiary słowem i uczynkiem oraz do bronienia jej” /KKK 1285/

Do sakramentu Bierzmowania przystępują dorośli, którzy jeszcze go nie przyjęli, oraz młodzież która przez kolejne klasy ( obecnie klasy VII i VIII szkoły podstawowej) przygotowuje się poprzez spotkania przy parafii.

Przygotowanie do Bierzmowania to:

– systematyczne uczestnictwo we mszach świętych oraz nabożeństwach przy parafii

– regularne korzystanie z sakramentów

– uczestnictwo w spotkaniach prowadzonych przy parafii

- uczestnictwo w trzydniowych rekolekcjach zamkniętych

– przygotowanie to obejmuje również „zdanie” określonych przez prowadzącego pytań, dotyczących podstawowych prawd wiary i życia religijnego.

– przed przyjęciem sakramentu kandydaci wybierają sobie również imię z Bierzmowania. Musi to być imię świętego, obecnie zachęca się jeśli to możliwe, aby został to patron z chrztu.

– w czasie bierzmowania musi być wskazany również świadek tego sakramentu. Najlepiej by był to jeden z rodziców chrzestnych. Jeśli jest to niemożliwe to ma być nim osoba wierząca i praktykująca, która sama ma już przyjęty sakrament bierzmowania.

**********

 

 

 

.

Poprawiony (sobota, 25 września 2021 16:11)