Ferie – czas aktywnego wypoczynku w Pewli Małej

Czas ferii zimowych to okres długo wyczekiwany – nie tylko przez uczniów, ale również przez rodziców i każdego, kto choć trochę tęskni za aktywnym wypoczynkiem. Te dwa tygodnie można spędzić w różny sposób: niektórzy “przyrastają” do komputera, inni nawiązują przyjaźń z poduszką i zapadają jak niedźwiedzie w sen zimowy. Jednak ci bardziej roztropni potrafią aktywnie korzystać z cennego czasu.

W naszej parafii każdy mógł w tym czasie znaleźć dla siebie to co lubi. Nasza schola parafialna wspaniale bawiła się przy dobrej muzyce i grze w siatkówkę. Ministranci natomiast wzięli udział w rozgrywkach piłki nożnej. Można było również spróbować swoich sił podczas kuligu. Atrakcją było pieczenie smacznych kiełbasek przy ognisku.

Myśląc o ciele, nie zapomnieliśmy też o stronie duchowej. Scholanki, ministranci i ich rodzice, uczestniczyli i sami brali czynny udział w liturgii eucharystycznej.

Kilku naszych ministrantów udało się w dalszą wyprawę na Rekolekcje „na stoku”.  Były to dni skupienia spędzone w Miejscu Piastowym, gdzie oprócz modlitwy, ciekawych konferencji można było spróbować swoich umiejętności na nartach. Ponadto nasi ministranci podczas pobytu zwiedzili piękne podkarpackie okolice.

Czas wypoczynku dobiegł końca. Pozostaje więc życzyć wszystkim sił do codziennej pracy oraz radości z tego, co przynosi każdy dzień.

Andrzej Karol CSMA

Poprawiony (niedziela, 19 lutego 2017 15:13)