Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 182 gości 
Licznik odwiedzin
Dzisiaj3538
Wczoraj2750
W tygodniu19907
W miesiącu94695
Wszystkie2840189

 

K R Ą G    B I B L I J N Y

Zapraszamy na Letnią Szkołę Biblijną
Termin: 28.08 – 2.09.2017 r.
Ośrodek Rekolekcyjny OO. Dominikanów

ul. Dominikańska 14
Ustroń – Hermanice

Wszystkie konferencje prowadzone są przez dr Marię Miduch. Maria Miduch- doktor teologii biblijnej (UPJPII), magister studiów bliskowschodnich (UJ). Wykładowca zagadnień biblijnych i języka hebrajskiego. Autorka Biografii Ducha Świętego (WAM 2015), Biografii Boga Ojca (WAM 2016), Biografii Syna Bożego (WAM 2017). Związana z kwartalnikiem Życie Duchowe. Prowadzi warsztaty, rekolekcje, spotkania o tematyce biblijnej. Członek Stowarzyszenia Biblistów Polskich. Jej pasją są podróże, szczególnie te do Izraela.

Zainteresowanych prosimy o przesłanie maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Plan dnia:
poranne zajęcia godz. 9.00 – 10.45.
wieczorne zajęcia 19.00 – 20.45
Msza św. 18.00
Obiadokolacja – 16.30.

Pozostałe informacje na naszym facebooku: Dominikanie Hermanice

Pismo Święte ma moc, by zmieniać życie, by budować i kształtować wiarę, a ostatecznie przybliżać do Chrystusa.  Wiara zbudowana na Słowie będzie żywa i dojrzała, wierna Bogu i nauczaniu Kościoła, a na koniec usposobi do działania we  wspólnocie Kościoła oraz przygotuje do uczestnictwa w życiu publicznym, narodowym, i politycznym.

Krąg biblijny to spotkania ze Słowem Bożym, odnajdywanie jego Prawdy w naszym własnym życiu, poznawanie Ewangelii i zgłębianie jej przesłania. To nasze indywidualne spotkania z Jezusem w Jego Słowie.

Krąg biblijny to uczenie się rozpoznawania oblicza Boga w Jego Słowie. W Kręgu biblijnym otwieramy swoje umysły i serca na Boże Słowa.  To spotkanie z Jezusem Chrystusem obdarzającym nas światłem Ducha Świętego.

Celem naszej wiary jest  Chrystus, Jego mamy poznać, Jemu zaufać i dla niego żyć.  Święty Hieronim zaś pisał:  Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”, a zatem aby poznać Chrystusa musimy dogłębnie poznać Pismo Święte.

Każde spotkanie rozpoczyna zapalenie świecy - znaku obecności Chrystusa oraz modlitwa do Matki Bożej.   Następnie czytamy wybrane fragmenty Pisma Świętego na najbliższą niedzielę, medytujemy kilka minut usłyszane Słowa. Prowadzący w kilkunastu zdaniach wyjaśnia uczestnikom znaczenie przeczytanego fragmentu. Rozmyślamy nad tym, co Jezus chce nam powiedzieć, odnosimy go do własnego życia, po czym dzielimy się naszymi przemyśleniami, spostrzeżeniami, wątpliwościami.

Wspólna modlitwa, w której uczestnicy spotkania przedstawiają Bogu swoje prośby, przeprosiny, dziękczynienie i uwielbienie. Modlitwa Ojcze nasz i   błogosławieństwo kończy spotkanie.

SPOTYKANIA KRĘGU BIBLIJNEGO W KAŻDY  DRUGI PIĄTEK MIESIĄCA W SALCE PARAFIALNEJ. Pierwsze spotkanie  - 10 marca 2017 r. o godz. 19.00

Zapraszamy każdego, kto odczuwa potrzebę poznawania Jezusa przez Jego Słowo. Każdego, kto, choć na chwilę, chce zatrzymać się, posłuchać, medytować i kontemplować Słowo Boże. Tutaj nie trzeba być znawcą Pisma Świętego.

Ks. Kazimierz  Radzik

Proboszcz

Poprawiony (środa, 17 maja 2017 16:47)