Kościół na Dworzyskach

i Różaniec Rodziców za Dzieci

Słowo Boże na Uroczystość Świętej Rodziny- Dworzyska

Uroczystość odpustowa

Do filialnego kościoła na Dworzyskach zostały wykonane Sedilia (krzesła)

dla celebransa i służby liturgicznej w prezbiterium. Możliwość ufundowania ( Cena jednego krzesła 3000 PLN).

Ks. Kazimierz Radzik CSMA

W Filialnym Kościele na Dworzyskach chcemy wstawić witraże w oknach. Będą tajemnice różańcowe: radosne i światła. Projekt witraży przygotowała Autorska Pracownia Witraży Agata i Dariusz Loga. Pierwszy witraż - ZWIASTOWANIE – fundator XX. Michalici; drugi witraż – NAWIEDZENIE – fundator Ks. Stanisław Barcik i Danuta Barcik. Fundatorami mogą być pojedyncze osoby,  rodziny, grupy parafialne itp. Koszt jednego witraża wynosi 10 tys. 500 zł. Na stronie parafialne można zobaczyć wzory dwóch witraży.

Zmartwychwstanie pańskie

Uroczystość Świętej Rodziny 30,12,2018

W naszej parafii (dzielnica Dworzyska) trwa budowa nowego kościoła, który będzie nosił tytuł Najświętszej Rodziny z Nazaretu i bł. ks. Bronisława Markiewicza. Ufamy, że z tego pięknego kościoła usytuowanego u podnóża gór, płynąć będzie do Pana Boga żarliwa modlitwa za rodziny naszej parafii, diecezji i Ojczyzny. Tak bardzo potrzebuje współczesna rodzina modlitewnego wsparcia.

Na obecnym etapie prac kościół jest w surowym stanie i wymaga nadal dużych nakładów finansowych. Planujemy w obecnym roku, który jest obchodzony w Kościele jako Rok Wiary urządzić w dolnej części świątyni kaplicę, aby wierni mogli w niej spotykać się na modlitwie i słuchaniu Słowa Bożego.

Z serca dziękujemy wszystkim za duchowe i materialne wsparcie tego dzieła.

Nr konta bankowego: Bank Spółdzielczy w Żywcu 73 8137 0009 0023 5486 2000 0020

Z dopiskiem na budowę kościoła.

Stan budowy 2018

Żywa szopka- Boże Narodzenie 2014

Dim lights

W Sobotę 3 maja przypada Uroczystość N.M.P Królowej Polski (odpust w Pewli Ślemieńskiej), u nas Msze św. o godz. 7.30, 10.30 i 17.00. Nie będzie w tym dniu wyjątkowo Adoracji Pierwszo-sobotniej. O godz. 19.00 Msza św. na Dworzyskach a po niej RÓŻANIEC FATIMSKI jako votum wdzięczności za kanonizację Jana Pawła II. Zostanie poświęcona figura MB Fatimskiej sprowadzona z Portugalii.

19 kwietnia- poświęcenie pokarmów w kaplicy

29 marca - rozpoczęcie wielkopostnych rekolekcji parafialnych przez ks. Roberta Ryndaka z Miejsca Piastowego w dolnej kaplicy.

Przypominamy, że od listopada na Dworzyskach Msze św. w nowej kaplicy będą we wtorki i soboty o godz. 16.00 (w soboty liturgia niedzielna z kazaniem).W okresie letnim msze św. o godz. 19.00

Zapraszamy do przyjmowania Figury Michała Archanioła w naszych domach.

Z serca dziękujemy wszystkim za duchowe i materialne wsparcie tego dzieła.

Nr konta bankowego: Bank Spółdzielczy w Żywcu 73 8137 0009 0023 5486 2000 0020

Poprawiony (poniedziałek, 22 maja 2023 10:04)