Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 247 gości 
Licznik odwiedzin
Dzisiaj3292
Wczoraj2750
W tygodniu19661
W miesiącu94449
Wszystkie2839943
Rycerka Górna - ,,Tajemnice Aniołów" 8- 10 września


1 lipca 2023 - Ze św. Michałem na Jasną Górę

Dzień skupienia w Rycerce Górnej 27 maja 2023
 

2 lipca 2022 - pielgrzymka ze Św. Michałem na Jasną Górę

W 3 - 5 września 2021 w Domu Rekolekcyjnym Księży Michalitów w Rycerce Górnej 
odbyła się VI tura Anielskich Rekolekcji

2020 Pielgrzymka na Jasną Górę


Pielgrzymka ,,Ze Świętym Michałem 
na Jasną Górę"

Rekolekcje anielskie w Rycerce Górnej

Temat: Św. Michał i Królowa Aniołów- Ks. Piotr Prusakiewicz CSMA

Rycerstwo św. Michała Archanioła w diecezji Bielsko-Żywieckiej

24-tego marca 2018r. o godzinie 10.00 w Domu Rekolekcyjnym księży Michalitów w Rycerce Górnej, odbył się dzień skupienia dla Rycerzy Św. Michała Archanioła z diecezji bielsko-żywieckiej.

Dzień skupienia poprowadzi Jego Ekscelencja ksiądz Biskup Piotr Greger.

Temat dnia: Wezwanie do modlitwy o pokój na świecie słowami Św. Jana Pawła II.
W programie:

 • godzinki do Św. Michała Archanioła
 • konferencja
 • Msza Św. z kazaniem
 • wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwami

Wizytacja duszpasterska ks. biskupa Gregera. Spotkanie z grupami.

 1. 10 lutego odbyło się spotkanie z Moderatorem Bractwa Szkaplerza Św. Michała Archanioła ks. Robertem Ryndakiem.

Spotkanie opłatkowe wspólnoty Czcicieli św. Michała Archanioła


W cieniu anielskich skrzydeł

Rekolekcje anielskie w Rycerce Górnej

15 listopada - Peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej parafii


3 listopada 2015 pierwsza Msza święta z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie pod przewodnictwem ks. Roberta Ryndaka wyznaczonego przez  Generała Michalitów duchowym opiekunem tych wszystkich którzy noszą szkaplerz jako ochronę przed działaniem złego ducha.

Pierwsza pielgrzymka czytelników „Któż jak Bóg”!

W dniu 02.07.2016 r. w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze odbędzie pielgrzymie nabożeństwo dla wszystkich czytelników, sympatyków i współpracowników dwumiesięcznika „Któż jak Bóg”. Na spotkanie zapraszamy wszystkich czytelników i współpracowników naszego pisma, Rycerzy i czcicieli św. Michała Archanioła, członków Bractwa Szkaplerznego św. Michała Archanioła oraz rodziny michalickiej, uczestników peregrynacji i Pielgrzymek Anielskich, a także wszystkich, którzy pragną spędzić ten dzień na modlitwie za wstawiennictwem Wodza Aniołów i bł. ks. Bronisława Markiewicza. Kolejne szczegóły spotkania podamy w najbliższym czasie.

Przygotowanie do uroczystości

Św. Michała Archanioła

Spotkania w salce we wtorki po mszy św. wieczornej.

Zapraszamy

 1. 26 sierpnia:"Chrystus naszą drogą do Boga"(J 14,6)
 2. 2 września:"Próba Aniołów i nasza próba" (Hbr 1,6)
 3. 9 września: " Wielkość św. Michała Archanioła" (Joz    5,13-15; Dn 10,13-21;12,1)
 4. 16 września: "Aniołowie Stróżowie pomagają nam w drodze do nieba" (Ps 91,11;Mt 18,10; Hbr 1,14)

Któż Jak Bóg


Anielskie rekolekcje 2014

„Wielkość św. Michała Archanioła” – pod tym hasłem przeprowadzone zostały tegoroczne rekolekcje anielskie w Miejscu Piastowym. Uczestniczyli w nich wzorem lat ubiegłych czciciele św. Michała Archanioła z naszej parafii – S. Kijas, J. Pawełek, S. Ścieszka i J. Piecha.

Wraz z innymi uczestnikami gromadzili się oni na codziennych Mszach świętych, adoracjach Najświętszego Sakramentu, modlitwie uzdrowienia i uwolnienia oraz na konferencjach tematycznych. Ważnym punktem programu było spotkanie ze Słowem Bożym przez praktykę lectio divina, podczas którego rozważano fragment z Ewangelii św. Mateusza (Mt 10, 39-46). Po meditatio, oratio i contemplatio następowało spotkanie w „grupach dzielenia”. Ćwiczenia duchowe prowadził ks. Piotr Prusakiewicz, moderator generalny Rycerstwa i redaktor naczelny magazynu "Któż jak Bóg". 

Peregrynacja figury św. Michała Archanioła

z Góry Gargano

W dniach 16 – 18 sierpnia 2013 roku nasza parafia przeżywała czas nawiedzenia Figury Św. Michała Archanioła z Góry Gargano. Wstępem do tego wydarzenia były kilkumiesięczne przygotowania obejmujące Msze św. ku czci św. Michała Archanioła i katechezy prowadzone przez ks. prob. K. Jońca w pierwsze wtorki każdego miesiąca, pielgrzymki m.in. do Częstochowy i Przeprośnej Górki, gdzie znajduje się świątynia pw. Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, pokaz filmu pt. ,,Między wiarą a kulturą”  poświęconego historii objawień          w grocie Gargano oraz nowennę do św. Michała. W programie nawiedzenia Bożego Posłańca znalazła się Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie    z  nałogów, spotkanie z chorymi, spotkanie z dziećmi, procesja światła, procesja na cmentarz oraz poświęcenie kaplicy w budującym się kościele na Dworzyskach. Peregrynację poprowadził ks. Krzysztof Stanula, Przełożony Domu Zakonnego w Gnieźnie, były proboszcz naszej parafii.

 

 

Rekolekcje anielskie


W dniach 4 – 7 lipca w Miejscu Piastowym odbyły się rekolekcje anielskie, które prowadzili księżą Michalici -  ks. Piotr Prusakiewicz oraz ks. Zbigniew Baran. W tegorocznej edycji odbywającej się pod hasłem „Święte Duchy, Święte Księgi” uczestniczyli czciciele św. Michała Archanioła – Barbara i Jacek Piecha, Stanisława Kijas oraz Ludwik Duc. W programie rekolekcji oprócz codziennej Eucharystii, adoracji Najświętszego Sakramentu, konferencji i modlitw ku czci św. Michała Archanioła znalazła się również medytacja Lectio Divina. Na zakończenie rekolekcji spora liczba rekolektantów przyjęła szkaplerz św. Michała Archanioła.


W naszej parafii 16- 18 sierpień 2013r. 

Czciciele Świętego Michała Archanioła

Wśród grup duszpasterskich działających  przy parafii p. w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pewli Małej istnieje także Ruch Czcicieli Świętego Michała Archanioła. Wspólnota powstała w listopadzie 2001 roku i obecnie liczy 30 osób. Ruch Czcicieli ma przede wszystkim charakter modlitewny.

Do zadań tego ruchu należą:

 1. modlitwa za przyczyną Niepokalanej i św. Michała Archanioła o królestwo Chrystusa w umysłach i sercach ludzkich, o ocalenie dzieci i młodzieży przed zepsuciem,
 2. świadectwo życia chrześcijańskiego i zachęcanie do wierności Bogu,
 3. pozyskiwanie nowych powołań do stanu kapłańskiego, zakonnego i apostolatu świeckiego,
 4. propagowanie trzeźwości.

Nabożeństwa formacyjne odbywają się w pierwsze wtorki miesiąca, kiedy  to szczególnie czczony jest Książę Niebios – Święty Michał Archanioł – Patron Zgromadzenia Księży Michalitów. Najpierw śpiewane są Godzinki ku czci Świętego Michała Archanioła, a następnie odprawiana jest Msza św. wotywna           z okolicznościowym kazaniem. Po Eucharystii Czciciele uczestniczą w spotkaniu formacyjnym w salce parafialnej pod przewodnictwem Moderatora ks. proboszcza Kazimierza Jońca.

Czciciele Świętego Michała Archanioła angażują się także w życie liturgiczne parafii. Uczestniczą np. w adoracjach Najświętszego Sakramentu, biorą udział w odpustach i procesjach podczas których noszą sztandar z wizerunkiem swojego Patrona.

Ponadto co roku przedstawiciele Czcicieli uczestniczą w rekolekcjach anielskich prowadzonych przez ks. Piotra Prusakiewicza oraz wyjeżdżają na jednodniowe pielgrzymki do różnych sanktuariów

Poprawiony (poniedziałek, 11 września 2023 20:19)