Intencje Modlitewne dla Róż Różańcowych

MAJ 2024

„Modlitwa różańcowa jest modlitwą człowieka za człowieka; jest modlitwą ludzkiej solidarności, modlitwą wspólną odkupionych, która odbija w sobie ducha i intencje pierwszej z odkupionych, Maryi, Matki i obrazu Kościoła; jest modlitwą za wszystkich ludzi świata i historii, żywych i umarłych, powołanych do tworzenia wraz z nami Ciała Chrystusa i do stania się wraz z Nim współdziedzicami chwały Ojca” (Jan Paweł II).

Intencje modlitwy Żywego Różańca

Za wstawiennictwem Maryi modlimy się do Wszechmogącego Boga:

1. PAPIESKA INTENCJA MODLITEWNA
Módlmy się,  aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej, duszpasterskiej, duchowej i wspólnotowej, która doprowadzi ich do bycia wiarygodnymi świadkami Ewangelii.

2. Parafialna intencja różańcowa

Módlmy się za trwałość małżeństw, aby miłość i przysięga małżeńska cementowały wspólne cele i wspólne życie.

3. 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej – odpust zupełny mogą zyskać Członkinie Róży  zelatorki Agaty Ponikwia.

4. 24 maja, wspomnienie NMP Wspmożenia Wiernych – odpust zupełny mogą zyskać Członkowie Róży delatora Ludwika Duc.

5. 28 maja, wspomnienie liturgiczne bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego – odpust zupełny mogą zyskać Członkinie Róży zelatorki  Ireny Folęga.

6. O dar życia wiecznego dla zmarłych członkiń z Róży   Różańcowej Świętej Faustyny zelatorki Janiny Klecza

1. Śp.  Katarzyna Zoń

2. Śp. Janina Rzeszótko

3. Śp. Maria Zoń

4. Śp. Maria Gach

5. Śp. Stefania Harężlak

6. Śp. Władysława Kimla

7. Śp. Danuta Smrek

8. Śp. Zofia Prochownik

9. Śp. Józefa Kachel

10. Śp. Maria Skórzak

11. Śp. Maria Wiewióra

12. Śp. Halina Dzierżęga

Odmawiamy 10. różańca – tajemnicę II –  Część chwalebna

Aby wzrastało poszanowanie przyrody, ze świadomością, że całe stworzenie jest dziełem Boga, powierzonym ludzkiej odpowiedzialności.

Poprawiony (czwartek, 09 maja 2024 19:49)