Zesłanie Ducha Świętego  19 maj 2024

1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Duch Święty pragnie przychodzić do ludzkich serc, aby zapalać w nich ogień swojej miłości.
  2. Przyszła niedziela Trójcy Przenajświętszej.
  3. W czwartek, 30 maja - Boże Ciało. Trasa procesji. Msza św. o godz. 9.00 w  filialnym kościele na Dworzyskach. Po Mszy św. procesja do 4 ołtarzy i zakończenie procesji w kościele w Pewli Małej.

I ołtarz przy kościele na Dworzyskach – przygotowują Dworzyska,

II ołtarz przy Pani Marii Rzeszótko, ul. Pod Grapą – przygotowują Paździorki,

III  ołtarz przy Ośrodku Zdrowia – przygotowuje Biadosek,

IV ołtarz przy plebani – przygotowuje Rychwałdek, Borki i Sopki,

1. Taca z dzisiejszej niedzieli na cele inwestycyjne w parafii.
  2. 5. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • poniedziałek, 20 maja –  święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Rozpoczynamy w tym dniu drugą część liturgicznego okresu zwykłego, który potrwa do soboty przed okresem adwentu.
  • we wtorek, 21 maja – wspomnienie św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika,
  • w czwartek, 23 maja – święto Jezusa Chrystusa najwyższego Kapłana.
  • w piątek, 24 maja – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych. Dzień modlitw za Kościół w Chinach.
  1. 6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
    1. Łukasz Bigos, kawaler, parafia tutejsza z Joanną Kubiak, panna, parafia pw. MB. Różańcowej w Świętochłowicach. Zapowiedź III.
    2. Grzegorz Szymik, kawaler, parafia p.w. Chrystusa Króla w Żywcu Sporyszu z Moniką Kozieł, panna, parafia tutejsza. Zapowiedź III.
    3. Mariusz Jurasz, kawaler, parafia MB. Wspomożenia Wiernych w Przyłękowie z Karoliną Pach, panna, parafia tutejsza. Zapowiedź II.
    4. Paweł Janik, kawaler, parafia NMP Królowej Polski w Pewli Ślemieńskiej z Anetą Gawron, panna, parafia tutejsza. Zapowiedź I.
  2. W sobotę, 25 maja, spotkanie formacyjne ministrantów o godz. 10.00. Przygotowanie  Uroczystości Bożego Ciała.
  3. Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Krakowa - Łagiewnik w wtorek, 21 maja; wyjazd o godz. 7.40 z parkingu przy kościele.
  4. Pielgrzymka Parafialna – XXXIX Ogólnopolska Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ – 8 CZERWCA 2024 r. Miejsce spotkania: Centrum Jana Pawła II i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach. Wyjazd o godz. 7.00 z parkingu przy kościele.  Powrót ok. 15.30. Zgłoszenia u Moderatorek: Eli Rom, tel. 515097120 i Heleny Sierszyńskiej tel. 691654106.

10. Jest Gość Ekstra (14 zł.) – „Święte Matki-Matki Świętych”. W Dniu Matki o matkach. A w GN. watro przeczytać o błogosławionym Pier Giorgio Frassatim.

11. Dzieci I Komunijne złożyły ofiarę dla dzieci misji – 380 zł.

,

Poprawiony (niedziela, 19 maja 2024 08:45)