Boże bogaty w miłosierdzie

Zawierzamy dzisiaj, uroczyście, Twemu Miłosierdziu całą naszą parafię, nasze rodziny i nas samych. Zanurza­my w Twoim Miłosierdziu wszystkie grzechy i grzeszni­ków naszej parafii szczególnie tych, którzy żyją z dala od Ciebie; grzechy naszych rodzin - ojców, matek, starusz­ków, samotnych, młodzieży i dzieci; grzechy niewiary, braku nadziei, zapomnienia przykazania miłości, zaniedbania Eucharystii i pokuty, grzechy alkoholizmu i narkomanii, grzechy nieczystości,  oraz wszelką ludzką nędzę moralna i duchową. Ufamy mocno, że wybaczysz nam nasze grzechy, wzmocnisz naszą wolę…

Przyrzekamy wyznawać i głosić światu - słowem, modlitwą, a nade wszystko życiem - Twoje nieskończone miłosierdzie. Będziemy często spoglądać na ob­raz Twego Miłosierdzia, wołając w sercu: Jezu, ufam Tobie!

Przyrzekamy pełnić uczynki miłosierdzia względem ciała i duszy wobec każdego człowieka potrzebującego, którego spotkamy na drodze naszego życia: w rodzinie, w sąsiedztwie, na ulicy, w szkole i w pracy; chcemy każdy dzień naznaczyć przynajmniej jednym dobrym czynem wobec bliźniego.

Przyrzekamy korzystać z trybunału Two­jego miłosierdzia - ze spowiedzi świętej, a także często uczestniczyć w sposób pełny w Eucharystii, gdzie jest utajo­ne Twoje Miłosierdzie;

Przyrzekamy wspierać, a także ratować naszych braci i siostry modlitwą błagalną do Twego Miło­sierdzia: będziemy często odmawiać Koronkę do Twego Miłosier­dzia; godzina piętnasta będzie godziną Miłosierdzia dla nas i dla naszych braci pozostających w duchowej potrzebie.

Jezu miłosierny - spójrz na nas; na nasze rodziny i na naszą parafię. Spójrz na Ojczyznę - Polskę, jakże często sponiewieraną i skłóconą ; spójrz na całą ludzkość i na świat cały pełen niepokoju i lęku przed zagładą. Osłoń świat i nas promieniami Twego Miłosierdzia przed wielorakim zagrożeniem dla duszy i ciała….

Ojcze Przedwieczny, miej miłosierdzie dla nas i świata całego.

Matko Miłosierdzia - wstawiaj się za nami!

AMEN.