W tygodniu22006

JA WIERZĘ ?

TY WIERZYSZ ?

ON WIERZY?

W dniach 14-15 czerwca 2014 r. odbyło się w Miejscu Piastowym  II Michalickie Spotkanie Młodych, pod hasłem "Ja wierzę? Ty wierzysz? On wierzy?"

Na spotkanie przybyli księża michalici oraz siostry wraz z młodzieżą z terenu całej Polski, jak również z Białorusi, ok. 400 młodych ludzi. W tym spotkaniu nie zabrakło młodzieży z naszej parafii.

W dniu 14.06.2014 r. o godzinie piątej rano dwudziestoosobowa grupa z naszej parafii, z księdzem Andrzejem Karolem wyruszyła na spotkanie do Miejsca Piastowego. Plan dwudniowego spotkania był bardzo bogaty i urozmaicony. Na wstępie spotkania było świadectwo Ani Gołędzinowskiej byłej modelki i prezenterki TV. Opowiadała ona ciekawą i trudną historię swojego życia, którą opisała w książce ,,Ocalona z piekła". Następnie odbyły się prelekcje księdza ks. Krzysztofa Poświaty i Rafała Kaminskiego, które mocno uderzyły w serca młodych ludzi. O godzinie piętnastej była odmawiana  Koronka do Miłosierdzia Bożego, po której została odprawiona msza Święta. O godzinie dziewiętnastej odbył się koncert zespołu ,,Propaganda Dei'' wraz z tańcami. Później odbyły się wieczorne czuwania modlitewne, świadectwo uwielbienia, muzyka i śpiew. W niedzielę 15.06.2014 r. o godzinie dziewiątej odbyło się spotkanie z aktorem Dariuszem Kowalskim ( Plebania, Czas Honoru, Komisarz Alex ). Następnie o godzinie jedenastej rozpoczęła się Msza święta pod przewodnictwem Przełożonego Generalnego Zgromadzenia św. Michała Archanioła ks. Kazimierza Radzika i śluby wieczyste sióstr Michalitek. Po uroczystej Mszy Świętej zadowoleni, rozbawieni z uśmiechem na twarzy wyruszyliśmy do Pewli Małej. To było wspaniałe przeżycie i zapraszamy wszystkich młodych do wzięcia udziału za rok.

napisał uczestnik spotkania

Kacper Mieszczak

Poprawiony (środa, 18 czerwca 2014 21:10)