ŚDM 2016 - mamy dotrzeć do wszystkich!

22 lutego br. (sobota) o godz. 10.00 w gmachu Kurii Diecezjalnej w Bielsku-Białej, odbyło się spotkanie młodzieży z Biskupem Romanem Pindel, na rozpoczęcia przygotowań do Światowych Dni Młodzieży - Kraków 2016.

Na to spotkanie zebrała się młodzież  z całej diecezji, którzy wraz ze swymi duszpasterzami przybyli do kurii diecezjalnej. Naszą parafię reprezentowali ks. Andrzej, oraz Kasia Barcik i Michał Zoń.

Diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. prałat Józef Oleszko nawiązał to tegorocznego orędzia papieża Franciszka na Światowy Dzień Młodzieży i ostrzegał, by „nie dać się okraść z misyjnej siły”.

Każdy z uczestników sobotniego spotkania otrzymał poświęcony przez biskupa różaniec, który powinien odmówić w intencji ŚDM, a następnie przekazać go innym osobom. Zachęcano też do włączenia się w akacji „Poślij słowo” popularyzującej Słowo Boże za pomocą nowoczesnych środków komunikacji. Jednym z form duchowego przygotowania do ŚDM ma być także uczestnictwo w pierwszych 9 piątkach miesiąca oraz związanych z kultem Bożego Miłosierdzia trzecich piątków miesiąca.

Poprawiony (piątek, 07 marca 2014 11:07)