W niedzielę, 29 września 2013 roku nasza parafia przeżywała odpust ku czci św. Michała Archanioła. Do tej uroczystości nasza wspólnota parafialna przygotowywała się odmawiając przez dziewięć dni nowennę do św. Michała Archanioła. Sumę odpustową w intencji parafian odprawił i kazanie wygłosił ks. Stanisław Słowiński – proboszcz z Pewli Ślemieńskiej. Także w czasie Mszy św. o godz. 11-tej została poświęcona Figura Św. Michała Archanioła z Góry Gargano, która w dniu  odpustu rozpoczyna peregrynację po domach naszej parafii. Uroczystość odpustową uświetnili swoją obecnością strażacy, panie z KGW, Czciciele św. Michała, oaza oraz orkiestra. Pod koniec Mszy św. ksiądz proboszcz skierował słowa wdzięczności do wszystkich, którzy przygotowywali i uświetnili tą uroczystość. Mszę św. zakończyło wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

Poprawiony (niedziela, 29 września 2013 18:30)