W dniach 7 – 17 lipca br. trzech ministrantów z naszej parafii – Filip Pawełek, Szymon Biernat i Patryk Gumułczyński wraz z pięćdziesięciorgiem dzieci z różnych michalickich placówek wzięło udział w obozie Liturgicznej Służby Ołtarza, który odbył się w Miejscu Piastowym.

Uczestnicy obozu poza codzienną Mszą świętą i pacierzem, spotykali się na „szkole liturgicznej” i śpiewie, zgłębiali też sześć prawd wiary. Każdego dnia pomagał im w tym fragment Pisma świętego, który starali się zapamiętać. Przeżyli również nawiedzenie Miejsca Piastowego przez relikwie św. Jana Bosko, którego życie poznali dzięki filmowi poświęconemu jego osobie.

Dzieci odwiedziły także miejsca związane ze Zgromadzeniem Księży Michalitów: modlili się w Sanktuarium „na Górce”, poznali bliżej ks. Bronisława Markiewicza, oglądając eksponaty zgromadzone w poświęconym jemu Muzeum. Byli też w pięknym Muzeum Misyjnym sióstr michalitek. Zwiedzili Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, przejechali się po tym pięknym mieście ciuchcią, odwiedzili zamek w Odrzykoniu, modlili się w Pustelni św. Jana z Dukli oraz w „jego” sanktuarium. Innym razem przepłynęli statkiem Zalew Soliński, żeby na koniec zobaczyć sanocki Skansen.

Podczas obozu odbyło się kilka turniejów m.in. w piłkę nożną, siatkową oraz w tenisa stołowego.

Poprawiony (czwartek, 15 sierpnia 2013 12:42)