W miesiącu120198

Pielgrzymka do Częstochowy i Świętej Górki Przeprośnej

W sobotę, 29 czerwca 2013 roku Czciciele św. Michała Archanioła wraz z ks. proboszczem Kazimierzem Jońcem udali się na pielgrzymkę do duchowej stolicy Polski – Częstochowy.

W drodze na Jasną Górę pielgrzymi zatrzymali się na Przeprośnej Górce, gdzie w świątyni Ośmiu Błogosławieństw pw. Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała znajduje się pierwsze            w naszym kraju sanktuarium Ojca Pio.

Po zapoznaniu się z historią miejsca, modlitwie  i ucałowaniu relikwii św. o. Pio uczestnicy pielgrzymki wzięli udział w Drodze Krzyżowej, którą poprowadził ks. proboszcz Kazimierz Joniec.

Następnie pielgrzymi pojechali do Częstochowy, najważniejszego miejsca kultu maryjnego w Polsce. Tam, w kaplicy Cudownego Obrazu Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej uczestniczyli we Mszy św. odprawianej w ich intencji przez ks. Proboszcza. Potem każdy uczestnik wyjazdu miał czas na indywidualną modlitwę i samodzielne zwiedzanie klasztoru.

O godz. 15.00 wszyscy spotkali się w kaplicy Miłosierdzia, gdzie przed Najświętszym Sakramentem odmówili koronkę do Bożego Miłosierdzia. Potem pielgrzymi ruszyli w drogę powrotną do Pewli Małej.

Poprawiony (niedziela, 14 lipca 2013 08:32)