Wszystkie2232057

Wielkopostne Rekolekcje parafialne

W dniach 10 – 13 marca 2013 roku w naszej parafii trwały rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne głosił ks. Stanisław Bożętka – Michalita         z Nowej Słupi.

18 marca 2013 roku o godz. 20.00 w naszym kościele parafialnym odbyła się Adoracja Krzyża przygotowana przez młodzież oazową i państwo Pieczarów.

Niedziela Palmowa ustanowiona na pamiątkę przybycia Chrystusa do Jerozolimy rozpoczęła okres przygotowania duchowego do świąt Wielkanocnych.  Przed Mszą Św. o godz. 10.30, ks. Proboszcz poświęcił palmy, a następnie odbyła się uroczysta procesja wokół kościoła.  Po Mszy nagrodzono najładniejsze palmy. Główną nagrodę zdobył p. Franciszek Hudy, który wykonał kilkumetrową palmę.

WIELKI CZWARTEK
W godzinach porannych, w bielskiej katedrze bp Tadeusz Rakoczy wraz  z bp pomocniczym Piotrem Gregierem celebrował Mszę Krzyżma Świętego.            W uroczystej liturgii udział wzięło kilkuset księży z terenu całej diecezji, także   z naszej parafii. W czasie tej uroczystości zostały poświęcone oleje używane do namaszczenia chorych, a księża odnowili przyrzeczenia złożone podczas święceń.

O godz.18.00 w naszym kościele została odprawiana uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej, która rozpoczyna Triduum Paschalne. Sprawowana jest na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy, podczas której Jezus Chrystus ustanowił w obecności swoich apostołów sakrament Eucharystii oraz sakrament kapłaństwa. W trakcie Mszy wierni przyjęli Komunię pod dwiema postaciami, a dzieci szkole złożyły  Kapłanom życzenia i wręczyły kwiaty. Na zakończenie Mszy Św. Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Ciemnicy symbolizującej więzienie, do którego wtrącony został Chrystus po Ostatniej Wieczerzy.

WIELKI PIĄTEK

Od rana w naszym kościele trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 9.00 została odprawiona Droga Krzyżowa, a o godz.18.00 rozpoczęła się wielkopiątkowa liturgia będąca pamiątką zwycięstwa odniesionego przez umęczonego i ukrzyżowanego Jezusa Chrystusa. Po Liturgii Słowa Bożego i kazaniu nastąpiła Adoracja Krzyża, podczas której kapłani, służba liturgiczna i wierni całowali rany Jezusa na krzyżu. Po Komunii świętej rozpoczęła się adoracja Jezusa w Grobie Pańskim. W godzinach 22.00 – 1.00 adorację prowadziła młodzież oazowa.

WIELKA SOBOTA

Przed południem święcone były w naszym kościele pokarmy, a  już od samego rana trwała adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim. Wieczorem licznie zgromadzeni parafianie i goście uczestniczyli w Wigilii Paschalnej. Uroczysta liturgia obejmowała m.in. poświęcenia ognia i paschału,  poświęcenie wody i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.     W czasie procesji rezurekcyjnej wszyscy radośnie zaśpiewali ,,Alleluja”  na chwałę żyjącego Chrystusa.

WIELKA NIEDZIELA

Symbolem zwycięskiego Jezusa jest figura Zmartwychwstałego z chorągwią w ręku, wystawiana aż do uroczystości Wniebowstąpienia.

Po każdej Mszy św. odśpiewano hymn Te Deum.

Niedziela Miłosierdzia Bożego

W pierwszą niedzielę po Wielkanocy obchodzone jest Święto Miłosierdzia Bożego. Święto to  zostało ustanowione  w 2000 roku przez papieża Jana Pawła II.  Tego dnia w naszym kościele podczas każdej Mszy św. został odczytany list Episkopatu Polski, a o godz. 15.00                 ks. ………………….. odprawił uroczyste nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

Poprawiony (niedziela, 14 lipca 2013 08:31)