Bierzmowanie w naszej Parafii

W dniu 19 czerwca 2013 roku, w 8 rocznicę beatyfikacji bł. ks. Bronisława Markiewicza wychowawcy dzieci i młodzieży, w naszym Kościele odbyła się uroczystość przyjęcia przez naszą młodzież Sakramentu Bierzmowania z rąk Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Piotra Gregera. W tym roku do bierzmowania przystąpiło 46 młodych  z naszej parafii. Dostojnego Gościa powitał ks. Proboszcz oraz rodzice kandydatów do bierzmowania, którzy wyrazili również prośbę o udzielenie sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej ich dzieciom.

Sakrament bierzmowania jest sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej. Dojrzałość chrześcijańska wiąże się nierozerwalnie z odpowiedzialnością za wiarę, pogłębianie jej, świadczenie, a jeśli trzeba obroną.

W homilii bp. Piotr mówił wszystkim zgromadzonym, o wartości modlitwy w życiu człowieka.

Sam obrzęd bierzmowania odbył się w modlitewnym skupieniu, przy akompaniamencie organów. Na obrzęd bierzmowania składa się uczynienie olejem Krzyżma znaku krzyża na czole bierzmowanego, włożenie na jego głowę ręki biskupa oraz znak pokoju. To w trakcie wykonywania tych gestów na bierzmowanych zstępuje Duch Święty ze swoimi darami - mądrością rozumem, umiejętnością, bojaźnią Bożą, radą, męstwem i pobożnością.

Młodzież, pragnąc umocnić i pogłębić swą przyjaźń z Chrystusem, przyniosła do ołtarza symbole świętych darów Ducha Świętego, które otrzymali w sakramencie Bierzmowania.

Na zakończenie Eucharystii Bierzmowani podziękowali Księdzu Biskupowi, obecnym kapłanom, rodzicom oraz wszystkim gościom za wspólną modlitwę      i przygotowanie do tego sakramentu. Uroczystość zakończyła się poświęceniem krzyży i udzieleniem błogosławieństwa przez ks. Biskupa.

Chrystus, w dzień przed męką obiecał swoim uczniom, że ześle od Ojca Ducha Prawdy, który pozostanie z nimi na wieki i będzie im pomagał w składaniu świadectwa wiary. Zaś po swym zmartwychwstaniu Jezus obiecał: Gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami. I tak się stało – w dniu Pięćdziesiątnicy Duch święty, w cudowny sposób, zstąpił na Apostołów zgromadzonych wraz z Maryją w Wieczerniku.

Dim lights

Poprawiony (niedziela, 21 czerwca 2015 12:24)