Kalendarium budowy nowej świątyni

sierpień 2008

Zakup działki na budowę kościoła w Pewli Małej - Dworzyskach.

jesień 2008

Prace porządkowo - ziemne związane z przygotowaniem terenu pod budowę kościoła.

17 maja 2009

Poświęcenie krzyża i placu pod budowę nowej świątyni na Dworzyskach przez Ojca Generała Kazimierza Radzika.

22 maja 2009

Rozpoczęcie budowy kościoła p.w. Świętej Rodziny

i błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza.

24 maja 2009

Sprowadzenie do parafii obrazu świętej Rodziny, który w przeszłości został podarowany rodzinie Markiewiczów przez św. Józefa Sebastiana Pelczara biskupa.

25 maja 2009

Zamówienie kopii obrazu Świętej Rodziny do nowego kościoła u artysty malarza Piotra Kłoska w Szczyrku.

22 lipca 2009

Poświęcenie i wmurowanie kamienia węgielnego pod powstający kościół przez bp Tadeusza Rakoczego.

Poświęcenie obrazu Świętej Rodziny.

Wybudowanie kościoła wraz z wieżami.

Pokrycie dachu świątyni dachówką, a wież blachą miedzianą. 30 sierpnia - założenie kopuł i krzyży na wieże kościoła. Ocieplenie, wytynkowanie i pomalowanie zewnętrznych ścian górnego kościoła. Założenie małych okien w górnej części kościoła.

2011

Założenie schodów na chór i wieże oraz pozostałych okien w kościele (pierwsza połowa roku). Oszklenie wszystkich okien. Wytynkowanie i pomalowanie wież kościoła(druga połowa roku). Środki finansowe na budowę kościoła pochodziły ze Zgromadzenia Księży Michalitów, z ofiar parafian i darczyńców oraz z kwest prowadzonych w parafiach diecezji bielsko - żywieckiej wyznaczonych przez kurię.

2012

Wykonanie schodów wejściowych do kościoła i krużganku w stanie surowym. Prace te wykonano ze środków pochodzących z ofiar parafian, darczyńców i kwest.

Całą budowę kościoła prowadzi  mgr inż. Ryszard Adamek.

Okna do kościoła i konstrukcję wieży wykonała Firma Ślusarska pana inż. Józefa Duca.

2013
Rozpoczęto prace wykończeniowe w dolnej części kościoła,         w której znajdować się będzie kaplica.

22- lipca przy pracach porządkowych w dolnej kaplicy przed peregrynacją figury Św. Michała Archanioła z Góry Gargano
z księdzem misjonarzem z Puerto Rico.

i członkami Rady Parafialnej.

17 sierpnia

Poświęcenie kaplicy przez ks. bp Piotra Gregera , podczas peregrynacji Figury Św.Michała Archanioła z Góry Gargano         w naszej parafii.

Trwają prace przy odwodnieniu terenu wokół kościoła.

Przypominamy, że od listopada na Dworzyskach Msze św. w nowej kaplicy będą we wtorki i soboty o godz. 16.00 (w soboty liturgia niedzielna z kazaniem).

7 grudnia - poświęcenie ikony Świętej Rodziny w Kaplicy.

2014

29 marca - rozpoczęcie wielkopostnych rekolekcji parafialnych przez ks. Roberta Ryndaka z Miejsca Piastowego w dolnej kaplicy.

Poprawiony (czwartek, 22 listopada 2018 17:12)