Uroczystość odpustowa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

19 czerwca 2020r. Kościół Katolicki obchodził święto Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uroczystość przypadła w piątek, tj. w dniu, w którym w szczególny sposób czcimy Serce Boże. Z tej okazji w naszej parafii przeżywaliśmy uroczystość odpustową. Sumie odpustowej o godz. 18.00 przewodniczył ks. Bartłomiej Kijas w koncelebrze z ks. prob. Kazimierzem Radzikiem oraz ks. Tadeuszem Cadrem. W wygłoszonej homilii ks. Bartłomiej przybliżył kult Bożego Serca i znaczenie oddawanej Mu czci. Po Komunii św. 15 kolejnych osób wstąpiło do Honorowej Straży Najśw. Serca Pana Jezusa. Uroczystości odpustowe zakończyła Procesja Eucharystyczna wokół kościoła, w której wzięli udział licznie zgromadzeni  wierni wraz z kapłanami, ministrantami, lektorami, Czcicielami św. Michała Archanioła, członkami Straży Honorowej NSPJ, Kołem Gospodyń Wiejskich, strażakami, orkiestrą dętą oraz dziećmi sypiącym kwiaty.

Poprawiony (poniedziałek, 22 czerwca 2020 17:32)