W tygodniu20767

NABOŻEŃSTWA STAŁE W PARAFII

Ø  Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny – śpiewane  w naszej świątyni w niedziele przed poranną Mszą Św. o godz. 7.00

Ø  Msza św. ku czci św. Michała Archanioła: w pierwsze wtorki miesiąca

Ø   Nabożeństwo pierwszo-piątkowe: w pierwsze piątki miesiąca po wieczornej Mszy Św.

Ø   Adoracja Najświętszego Sakramentu: w pierwsze piątki  miesiąca od godz. 15.00

Ø   Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia: w każdy trzeci piątek miesiąca                        o godz. 16.30

Ø   Gorzkie Żale: w niedziele Wielkiego Postu, o g.16.00

Ø   Droga Krzyżowa w Wielkim Poście -  w czwartki (dla dzieci) i  w piątki (dla dorosłych)

Ø   Nabożeństwa Majowe: maj

Ø   Nabożeństwa Czerwcowe: czerwiec

Ø   Nabożeństwa Różańcowe: październik

Ø  Nabożeństwa Fatimskie: od maja do października w pierwszą sobotę miesiąca w kaplicy kościoła na Dworzyskach, godzina 19.00

KALENDARIUM WYDARZEŃ  W  PARAFII W 2017 ROKU

06 – Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli)

15 – Koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Strażackiej z Rychwałdku

30 – Święto bł. Bronisława Markiewicza, kapłana - Założyciela Michalickich Zgromadzeń

02 – Święto Ofiarowania Pańskiego -  Dzień Życia Konsekrowanego

07 – Godzinki ku czci Św. Michała Archanioła, Msza Święta z modlitwą             o uzdrowienie i adoracja Najświętszego Sakramentu – od godz. 16.30

11 –  Wspomnienie NMP Lourdes - Światowy Dzień Chorego. Msza św.                 w intencji chorych i w podeszłym wieku z namaszczeniem chorych o godz. 9.00.

MARZEC

02 – Ogólnopolskie Spotkanie Apostolatu „Złota Róża” na Jasnej Górze                  w Częstochowie

25–28Rekolekcje Wielkopostne dla Wspólnoty parafialnej                      prowadzi ks. dr Ryszard Andrzejewski CSMA.

KWIECIEŃ

04 – Msza Święta ku czci św. Michała Archanioła z modlitwą o uzdrowienie                i adoracja Najświętszego Sakramentu

13–15 – Triduum Paschalne

16Wielkanoc – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

14 –  Pierwsza Komunia Święta – Msza św. o godz. 11.00

CZERWIEC

04 – Uroczystość Zesłanie Ducha Świętego, kończy się czas paschalny.

06Bierzmowanie. Sakramentu bierzmowania podczas Mszy św. o godz. 17.00 udzieli ks. bp Tadeusz Rakoczy, senior.

10 –11Pielgrzymka autokarowa przez Słowację do Sanktuarium Św. Michała Archanioła i błogosławionego Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym, na koronację Cudownej Figury Matki Bożej Fatimskiej koronami papieskimi w 100.lecie Objawień w Fatimie.

15 –  Uroczystość ku czci Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msza św. z procesją do czterech ołtarzy o godz. 9.00

25 –  Uroczystość odpustowa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Suma odpustowa o godz. 11.30. Przewodniczy ks. dr Stanisław Gruca SCJ.

LIPIEC

01 Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Michalickiej - uczestników peregrynacji cudownej figury Św. Michała Archanioła, Rycerzy, Czcicieli,              Św. Michała Archanioła na Jasną Górę.

23 – Niedziela - poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św.

25 – Wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców

SIERPIEŃ

02 – Msza Święta ku czci św. Michała Archanioła z modlitwą o uzdrowienie                i adoracja Najświętszego Sakramentu

15 – Uroczystość Wniebowzięcia NMP -  Dzień Wojska Polskiego

01 – Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego

29 – Uroczystość Św. Michała Archanioła – Głównego Patrona Zgromadzeń Michalickich

PAŹDZIERNIK

01 – Uroczystość odpustowa ku czci Św. Michała Archanioła. Suma  odpustowa o godz. 11.30. Przewodniczy ks. Rafał Szwajca CSMA.

03 – Msza Święta ku czci św. Michała Archanioła z modlitwą o uzdrowienie                i adoracja Najświętszego Sakramentu.

LISTOPAD

01 – Uroczystość Wszystkich Świętych – Msza św. na cmentarzu                           o godz.14.00.

11 – Narodowe Święto Niepodległości – Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 9.00

05 – Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie

08 – Uroczystość Niepokalanego Poczęcie NMP

25 – Uroczystość Narodzenia Pańskiego